İnstagram takipçimi nasıl arttırabilirim ya da paylaştığım fotoğrafların, videoların etkileşimini, beğenisi nasıl arttırabilirim diyorsan, bunun için çok hızlı bir yöntem var! Google’a arama motoruna girerek Instagram takipçi satın alma diye arama yapıp önünüze çıkan sitelerden hızlı bir şekilde takipçi ya da beğeni satın alabilirsiniz. Fakat bunun hiçbir anlamı yok! Bunun yerine bu yazıda gerçekten işinize yarayacak, gerçekten bir marka olmanızı sağlayacak ve takipçilerinizin doğal beğenileriyle organik bir şekilde büyüyeceğine dair çok ciddi tavsiyeler vereceğiz.

Bundan dolayı bu yazıyı sonuna kadar okumanızı ve incelemenizi tavsiye ediyoruz çünkü sizin iyi bir içerik üretmeniz, tek başına bir şey ifade etmiyor ya da iyi bir fotoğraf çekmeniz sosyal medya hesabınızın gelişmesi için yeterli değil. Sosyal medya da aynı derece de doğru orantılı olarak iyi kullanmanız gerekiyor. Bu anlamda bu yazının pek çok kişi için yararlı olacağını düşünüyoruz. En azından temenni ediyoruz.

Hesabınızı ve Kategorinizi İyi Tanıyın!

Ilk olarak tabii ki üzerine konuşacağımız şey sizin hesabınız. İlk olarak hesabınız ne hakkında? Sizin bir kafeniz mi var ya da kafenin reklamını mı yapmaya çalışıyorsunuz veya bir restoran sahibisiniz ve o restoranın reklamını mı yapmaya çalışıyorsunuz? Tüm bunlar dışında işletme bir hesap yerine kendi fotoğrafınızı çekip kişisel bir hesabı mı büyütmeye çalışıyorsunuz? Burada önemli olan ilk şey kendi hesabınızı iyi tanımaktır. Organik olarak büyüyecek olan hesapta en önemli kriter, fotoğrafları iyi çekmeniz tamamen özgün olmanız gerekiyor.

İyi bir Takipçi ol! Gözlemle ve Kaliteli Ol!

Unutmayın ki sosyal medya hatta özellikle Instagram platformu fotoğraf ve video üzerine kurulu bir sitedir. Eğer ki siz doğru fotoğraflama ile doğru kişilere ulaşırsanız, hesabınız çok organik bir şekilde büyüyecektir. Belki binlere, milyonlara ulaşabilirsiniz. Hatta bu mecrada geçiminizi de sağlayabilirsiniz. Ancak şunu da bilmelisiniz ki bu mecrada kuralına göre oynamak gerekiyor. Her şeyden önce iyi bir takipçi olmanız gerekiyor. Örneğin bu alanda başarılı olmuş kişilere bakın. Yani bir kafeterya sahibi iseniz Cafe hesabı açarak büyümüş hesapları bakın. Nasıl büyüdüler, nasıl paylaşımlar yaparak kitle oluşturmuşlar inceleyin. Dikkat edin ki bu mecrada başarılı olmuş kişilerin fotoğrafları kalitelidir.

Asla Legal Yollar Dışına Çıkmayın!

Yapılan en büyük yanlışlardan birisi de sosyal medya hesaplarının legal yollar dışından büyütülmesidir. Yani üçüncü parti sitelerden ücret karşılığı bot takipçi alırsanız, sdece görünüm olarak tatmin olursunuz. İçeriğiniz İnstagram algoritması tarafından tespit edilir ve hesabınız maalesef keşfedilmez.

Doğru profil fotoğrafı, doğru açıklama ve doğru fotoğraflara doğru etiketler girilmelidir. Örneğin hangi alana hitap eden sayfanız varsa, o alanda çok takip edilen hashtagleri takip etmeyi, o etiketleri kullanmayı gayret gösterin. Bunun dışında özel paylaşımlar yaparak takipçilerinizin paylaşımları kaydetmesi keşfete daha hızlı düşmenize neden olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz