Gün geçmiyor ki, İnstagram denilen sosyal mecrada yeni bir problem oluşmasın. Aslında buna kronik olarak alışmamız gerekiyor çünkü Facebook tarafından satın alınan İnstagram platformunun sorunsuz olma ihtimali yok diyebiliriz. Bu yazımızda İnstagram Post Atma Sorunu Çözümü hakkında bilgi vereceğiz ancak öncelikle bazı gerçekleri burada belirtmemiz gerekiyor. Arkadaşlar öncele Facebook platformunun soy ağacına kısaca hatırlamakta fayda var. Bu sosyal platform artık bitmek üzere diyebiliriz. Bir zamanlar yeryüzünde yaşayan hemen hemen herkesin bu sosyal mecrada profili varken, artık kullanıcı kitlesi 45 yaş ve üstüne çıktı. Kısacası gençler artık bu platformu kullanmıyor. Tabi durum böyle olunca, sevgili Mark Zuckerberg yeni bir atılım yapmak adına çok önemli iki platformu bünyesine kattı. Bunlardan birisi dünyanın en çok kullanılan iletişim araçlarından birisi olan Whatsapp, bir diğer sosyal medya platformu olan İnstagram! İşte hayal kırıklıkları da burada başlıyor.

Neden diye soracak olursanız, Facebook geliştiricileri bu iki platform üzerinde adeta yeni deneyler yapıyorlar. Amacı dışında farklı özellikler getiriyorlar ve ister istemez uyumsuzluk problemleri yaşanabiliyor. Öyle ki son 1,5 yılda atağa geçen instagram, mükemmel bir kitle oluşturmasıyla birlikte, uygulamayı kazanç kapısı olarak yönetmek isteyen geliştiriciler uygulamanın DNA’sı ile oynamaya başladı. Her taraftan reklam fışkırıyor diyebilir miyiz? Evet kesinlikle diyebiliriz. Son olarak ise İnstagram donma problemi ile karşılaşmaya başladık. Peki bu sorun nasıl çözülür?

Yazı İçeriği

İnstagram donma problemi Çözümü

Arkadaşlar öncelikle yapmamız gereken klasik işlemleri yapalım. Nedir bu klasik işlemler? Örneğin cihazınızı kapatıp açın. İnternet tarayıcınızı kapatıp açın ve açık olduğundan emin olun. İnstagram verilerinizi temizleyin gibi yardımcı olma ihtimali düşük olan bu gereksiz ama belki de hayat kurtarabilecek işlemleri yapınız. Bu şekilde İnstagram Post Atma Sorunu çözülmedi mi? O halde birde şu şekilde deneyiniz.

Öncelikle bu sorun birden oluşmaya başladıysa bunun birden fazla nedeni olabilir. Muhtemelen instagram hesabınıza bağlı üçüncü parti bir uygulama kullanıyorsunuz. Bu uygulamalara örnek verecek olursak, İnstagram Takipçi kasma uygulaması ya da otomatik beğeni yapma uygulaması gibi uygulamalar hesabınızın bloke olmasına, hesabınız açık olsa dahi, bu sosyal medyanın algoritma ya da güvenliğine takılıp, usulsüz işlem yaptığınız için karantina altına alınmasına neden olabilir. Eğer bu tarz uygulamalar kullanıyorsanız, en azından bir süre kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bunun dışında eğer bir işletme profili kullanıyorsanız, ya da komedi, mizah, spor sayfaları gibi takipçi kitlesinin bol olduğu sayfaları yönetiyorsanız, paylaştığınız postlar da sürekli aynı etiketleri kullanıyorsanız, bunda da değişikliğe gitmeniz gerekmektedir.

Gün içerisinde ortalama beş adet paylaşım yapıyorsanız, yaptığınız bu paylaşımlarda sürekli aynı etiketleri kullanıyorsanız, Spam hesap olduğunuz düşünülerek, hesabınıza post atma sınırı getirilebilir. Bu da dilediğiniz kadar post atmanıza engel olacaktır.

”The post you were viewing has been deleted” Hatası Çözümü

Bazen beğendiğiniz bir paylaşımın altına yorum attığınızda ‘the post you were viewing has been deleted’ uyarısıyla karşılaşırsınız. Bu sorun sizden de kaynaklanabilir, paylaşımı yapan profilinde sorunu olabilir. Burada öncelikle sorunun sizden kaynaklı olup olmadığını öğrenmemiz gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız? Öncelikle 7-8 adet farklı hesapların yapmış olduğu paylaşımlara yorum yapınız. Eğer diğer hesapların yayınladığı paylaşımlara yorumlarınız eksiksiz gidiyorsa, o halde bu uyarıyı aldığınız paylaşımı yapan hesapta sorun var demektir. Ama diğer paylaşımlarda da bu sorunu yaşıyorsanız, bunun nedeni kısa süre içerisinde aynı metini bir çok postun altına yorum olarak attığınız anlamına gelir. Kısacası yorum engeline takıldınız demektir.

Bu sorunun çözümü basit olduğu kadar bir daha yorum atamamaya kadar gidebilir. İlk defa böyle bir uyarı ile karşılaşıyorsanız, 24 ile 48 saat arası hiçbir şekilde yorum atmaya çalışmayınız. Muhtemelen yorum engeliniz kalkacaktır. Yorum engeli kalktıktan sonra ise tekrar engel yememek adına daha dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Aksi taktirde bir daha kullanmış olduğunuz bu hesap ile yorum atamayacağınız, kullandığınız bu sosyal medya platformunun geliştiricileri tarafından engellenecek olmanızı lütfen unutmayınız. Bu yazımızda sizlere en çok kullanılan sosyal medya platformu olan İnstagram sorunları hakkında çözüm yollarını derledik. Yaşadığınız farklı sorunları yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı lütfen ihmal etmeyiniz. En kısa sürede yaşadığınız soruna çözüm yolları arayacağımızı bilmenizi ister, iyi günler dileriz.

1 Yorum

  1. Her uygulamanın bir parlama ve sönme süreci vardır. Facebook parlama sürecini geçti sönme sürecinde ama son yapılan ataklarla birlikte can çekişse de ben buradayım diyor yaşlıların kullandığı bir platform olsa da halen güncel ve kendini geliştirmeye açık mesela Almanlar Facebook uygulamasını çok etkin kullanıyor. İnstagram içinde bunlar geçerli olacak şuan pinteres revaçta spam çalışanlar tarafından çokça kullanılsa da ilerleyen zamanlarda herkesin bir pinteres hesabı olacak. İşte o zaman insta da face gibi kabuğuna çekilecek sahneyi diğer sosyal medya ağlarına bırakacak. Yani işin özü uygulamalar da kul yapısı bozulabilir fazla kafaya takmadan beklemek en iyi yöntem.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz