Illustrator Nedir ? Ne işe yarar ?

Illustrator vektör tabanlı dediğimiz bir çizim programı, bu programı uzantıları AI, SVG, EPS ve PDF ile Gelişmiş vektörel çizge çizim özellikleri ile öne çıkan bir yazılım olan Illustrator,  günümüzde birçok alanda kullanılan illustrator  kullanım alanın yaygın olduğu kısım reklam ajanslarıdır.

Yazı İçeriği

Illustrator Bir Vektörel Çizim Uygulamasıdır

Programın özellikle grafikerlere veya grafik tasarım öğrenmek isteyenlere çok büyük bir kolaylık sağladığı gibi adobe’nin geliştiriciliği sayesinde photoshop’un bir çok özelliğini bünyesinde bulundurmaktadır. En önemli özelliği ise vektör tabanlı olması yanında bir diğer grafik programı olan photoshop’un efektleri ve özelliklerini kullanıcılara sunmasıdır. Bunun yanı sıra vektörel tabanlı çizimlerin önemli olmasının en büyük nedeni Büyük boyutlu baskı işlerinde veya çizim yapmak isteyenler için geliştirilmiş bir program olmasıdır.

Illustrator Arayüzü Nasıldır? Illustrator Eğitimi

llustrator bir çok program gibi kullanıcısına büyük imkan sunar. Bunların başında çalışma alanın ve sayfa yapısının  alternatif vektörel programlara göre daha kolay olmasıdır. Illustratorun piyasada bir çok rakibi var. Bunlardan biri ise yine adından sıkça söz ettiren Corel Draw programıdır. Illustrator gibi genellikle çizim yapmak için kullanılan bir program diyebiliriz. Bu arada bu yazıyı okuduktan sonra Canva Nedir? Photoshop Bilmenize Gerek Yok başlıklı konumuza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Illustrator Nedir ? Ne işe yarar ?

Illustrator  logo, el ilanı, katalog, broşür yapma şansına sahip olduğunuz gibi web tasarımı yaratma olanağı da sağlayan çok önemli ve nadir bir programdır. Illustrator sayesinde çizimlerimizi kolaylık ve rahatlıkla yapabiliyoruz. Bu makale serisinde çizim yapabilmeyi ve Illustrator programını kullanabilmeyi öğreneceğiz.

Udemmy üzerinden Illustrator 2021 Ücretsiz Eğitim ya da eğitim veren hocalara ulaşabilirsiniz. Sitemizde bundan sonra ki süreçlerde grafik tasarım üzerine de çeşitli eğitim içerikleri yayınlayacağız. Sizde merak ettiğiniz ve sitemizde yer almasını istediğiniz konuları lütfen yorumlar bölümünde bizimle paylaşın. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz