Merhaba, okulsayfam okurları! Bugün bu yazıyı okuma fırsatı yakaladıysanız çok şanslısınız çünkü kısa süreliğine ücretsiz olan pc oyunları hakkında bilgilendirme yapacağız. Kısa süreliğine diyoruz çünkü bahsedeceğimiz iki oyunda maalesef 16 nisan 2020 tarihinden itibaren tekrar eski fiyatlarına geri dönecek. Hiç vakit kaybetmeden yazı içeriğinden kısaca bahsedelim. Bu makale içeriğinde 2 adet ücretsiz oyun ve yine yukarıda belirtmiş olduğumuz 16 Nisa 2020 tarihinden sonra ücretsiz olacak oyunlardan da bahsedeceğiz. Dilerseniz ilk oyunumuza geçiş yapalım.

Yazı İçeriği

1- Sherlock Holmes Crimes and Punishments

Fazlasıyla oyuncu kitlesine kendini sevdiren güzel bir oyunla başlangıcı yaptık. Eğer dedektif ve esrarengiz olayların çözümü ilginizi çekiyorsa bu oyun tam da size göre. Ünlü dedektif Sherlock Holmes’ın filmlerinden sonra oyunu da fazlasıyla ilgi gördü. Kısa bir süreliğine Epic Games tarafından ücretsiz olarak oyun sevenlere dağıtılma kararı alındı. Bu oyunu bilgisayarınız da oynamak için Epic Games Desktop sürümünü cihazınıza kurmanız gerekmektedir. Ücretsiz Sherlock Holmes Crimes and Punishments oyununu bilgisayarınıza kurma için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Oyun Tanımı: ”Tüm zamanların en çok takdir edilen dedektifi ol: Sherlock Holmes! Bir dedektif olarak heyecan verici ve birbirinden farklı olayları çözmek için etkileyici yeteneklerini kullan.”

Oyun hakkında detaylı inceleme için aşağıda ki videoyu izleyebilirsiniz.

2- Close To The Sun

Epic Games tarafından Ücretsiz Pc Oyunları kategorisinde kendisine yer bulan, uzun zamandır indirime girmesini bekleyen tayfanın çok mutlu olduğu bir oyun daha! Gerçekten bu oyunun bırakın ücretsiz olmasını, indirime dahi zor gireceği düşünülüyordu. Close To The Sun oyununun hikayesini burada anlatsak aralıksız 3 saat yazımızı okumanız gerekir. Yinede sizlere kısa bir tanım yapalım.

Oyun Tanımı: Yıl 1897. Uluslararası suların derinliklerinde, Helios hareketsizce durmaktadır. Acımasız dalgalar geminin gövdesine vururken, tepede karanlık bulutlar belirmektedir. Olağanüstü bir işçilikle süslenmiş devasa altın heykeller göz alabildiğince uzanmaktadır.”

Aşağıda yer alan videoda oyunun kısa bir tanıtımı yapılmış Bu oyunu cihazınıza kurup oynamak için ise bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 Bu arada yukarıda da belirttiğimiz gibi bu oyunların kısa süreli olarak ücretsiz olduğunu lütfen unutmayınız. Eğer bu oyunları kaçırırsanız yine Epic Games programı üzerinden Ücretsiz oyunlar bölümüne göz atabilirsiniz. Sürekli yeni kampanyalar yapan bu platformda örneğin 16 Nisan 2020 tarihinden itibaren yeni eklenecek 2 ücretsiz pc oyunu yer alacak.

Ücretsiz Olacak 2 Oyun İçin Son Günler

Ücretsiz olarak platforma eklenecek olan ilk oyunumuz just cause 4 aksiyon oyunu! Bu oyunda son zamanlarda çok fazla ilgi görenlerden! Oyun 4 seriden oluşuyor ve serinin son oyunu belirttiğimiz tarihten itibaren kısa süreliğine ücretsiz olacak.

Oyunun Tanımı: ”Just Cause 4’te başına buyruk bir casus olan Rico Rodriguez, ne pahasına olursa olsun geçmişindeki gerçeklerin peşine düşmek için Solis’e geliyor. Aksiyon dolu, açık dünyalı sandbox deneyimine katılarak çeşitli silahlar, taşıtlar ve teçhizatlarla kaos yarat!”

Oyun hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, aşağıda ki videoyu izleyebilirsiniz.

Yine 16 Nisan 2020 tarihi itibariyle ücretsiz olacak bir diğer oyun ise wheels of aurelia isimli konsol oyunudur. Playstation 4 tutkunları tarafından şans verilen ve aldığı şansı iyi değerlendiren bu oyunun genel hikayesine göz atalım.

Oyunun Tanımı: ”1970’lerin çalkantılı İtalya’sının batı kıyılarına doğru sürükleyici bir yolculuğa çık. Cesur ve hiddetli bir kadın olan Lella ile İtalya tarihindeki karmaşık bir dönemde yaşananları deneyimle ve Lella’nın geçmişinde yaşadığı olayları gün yüzüne çıkar.”

Oyun hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, aşağıda yer alan videoya göz atabilirsiniz.

Evet bu yazımızda da izole döneminde #EvdeKal etiketiyle eğlenceli vakit geçireceğiniz oyunlara nasıl sahip olacağınıza dair bilgilendirme yaptık.  Eğer bu tarz içeriklerin daha sık gelmesini istiyorsanız, lütfen bu yazımızı sosyal medya platformlarında paylaşmayı unutmayın.

2 YORUMLAR

  1. Öncelikle teşekkür ederim bu oyunların kısa süreliğine indirimli olduğunu bilmiyordum bu nedenle hiç vakit kaybetmeden indirmem gerekiyor. 3 gün sonra bu oyunlar ücretsiz olacak bu fırsatı kaçırmamak lazım. Epic games artık kendini aşmış durumda yaptığı ve yayımladığı oyunlar sürekli indirilme ve kullanıcı rekoru kırıyor. Hiç ölmeyen ve çok hızlı güncellenen oyun sektöründe epic games adını sanırım çok duyacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz