Korona Virüs salgının tüm dünyayı etkisi altına alması ile birlikte bilim insanları ile birlikte yazılım sektöründe de korona virüse karşı çalışmalar sürüyor. Kısa bir süre önce Hayat Eve Sığar uygulaması ile ülkemizde kritik ve corona virüsün yoğun olduğu bölgeleri görmeyi amaçlıyorduk. Ancak bazı teknik nedenler nedeniyle uygulama tam odaklı çalışmıyordu. Yapılan son güncelleme ile Android ver İos işletim sistemine sahip olan tüm cihazlarla uyumlu hale getirilen uygulamada ne gibi yenilikler getirildiğine bakacağız. Detaylı incelmeye geçmeden önce lütfen telefonlarınıza bu uygulamayı kurmayı ihmal etmeyiniz.

Yazı İçeriği

Hayat Eve Sığar Uygulaması Güncellendi!

Mobil uygulamanın TC Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanması ile birlikte bir takım sorunlar yaşanmıştı. Uygulamada kasma ya da kayıt olamama gibi problemler ile birlikte doğru bilgi paylaşımı konusunda istenilen seviyeye gelememişti. Kritik bölgeleri gösterirken sadece semt bölgeleri gösterilirken yeni güncelleme ile birlikte artık mahalle ve sokak adreslerinize kadar en ince detaylara kadar bilgi alabiliyorsunuz.

Uygulamanın temel kısa tanımı ise şu şekildedir. ”Bu uygulama seni ve çevrendekileri Corona Virüsten korumak için T.C Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir.

Online Covide-19 Testi İstediğin sıklıkta veriler esas alınarak hazırlanmış olan Covid-19 testini doldurarak durumun hakkında bilgi alabilirsin.

Yakınlarını Takip Et: Ailen ve sevdiklerini (izin verilmeleri halinde) ”Yakınlarım” sekmesinde ki listene ekleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve riskli durumla karşılaşmadan önce önlem alabilirsin.

Risk Bölgeleri: Konu servislerine izin verdiğin takdirde, uygulama seni riskli bölgelere yaklaştığında uyaracak ve haritada anlık olarak yaklaşmaman gereken alanları görebileceksin.

Hesabını doğrula: Kullanıcı hesabını doğrulamak için telefonuna kod gönderilecek. Hesabının doğrulanması, seni daha iyi yönlendirmemize ve riskli bölgelerden korumamıza yardımcı olacak.

Hayat Eve Sığar Uygulama Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Eğer Android ya da İos işletim sistemine sahip bir cep telefonu kullanıyorsanız ve telefonunuzda ki market uygulamasının ”Otomatik Güncelleme” aktif ise herhangi bir manuel işlem yapmanıza gerek yoktur. Bunu kontrol etmek için telefonunuzda ki mobil uygulama marketine giriş yapın. Daha sonra aram bölümüne ”Hayat Eve Sığar” yazın. Uygulama sayfasına geldiğinizde ”Güncelle” ibaresi yoksa uygulamanız otomatik olarak güncellenmiş demektir. Eğer ”Güncelle” ibaresi bulunuyorsa bu butona tıklayarak manuel güncellemesini yapabilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. Aslında güzel bir uygulamaya benziyor covid 19 salgınını düşündüğümüzde enfekte olan hastaların yoğunlukta olduğu bölgelere gitmek istemeyiz ve yakınlarımızın da orada olmasını istemeyiz. Ama sanırım bu uygulama ile özel hayatın gizliliği olayı ortadan kalkmış olacak düşünsenize birileri sizin her adımınızı biliyor olacak ben şahsen böyle bir duruma razı olmam sadece enfekte olan kişilerin bulunduğu yerleri söylesin yeter bunun için kullanabilirim ama diğer doğrulama işlemi vs bana uymadı. Umarım başkalarının işine yarar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz