Bu yazımız aslında diğer Finans yazılarından biraz farklı olacak çünkü, bu yazıda ağırlıklı olarak iş hayatınıza yönelik yatırım yapmanızı tetikleyecek öneriler yer alacaktır. Gayrimenkul yatırımı yapın, altın alın gibi klasik yatırımlardan ziyade, eğer iş hayatınızda yenilik yapmak istiyorsanız, sizlere elinizde ki bütçeye uygun iş yatırımı hakkında detaylı bilgi verebiliriz. Öncelikle elinizde bulundurduğunuz ve değerlendirmek istediğiniz bütçenin miktarı oldukça önemli. Yani burada belirttiğimiz sektörlere giriş yapabilmek için belirli bir sermayenizin olması gerektiğini lütfen unutmayınız. O halde sizler için detaylı olarak araştırıp, finans yöneticilerden almış olduğumuz bilgilerle hangi iş kategorilerine atılım yapacağınıza geçiş yapalım.

Kozmetik Sektörü   ( ÖNERİ 8/10 )

Şuan kuşkusuz atılım yapabileceğiniz yegane en iyi sektörlerden birisi kozmetik sektörüdür diyebiliriz. Sadece ülkemizde kalmayıp, tüm dünya da yükselen bir grafik yakalayan bu sektöre minimum 250 bin TL ile rahatlıkla giriş yapabilirsiniz. Bayanlara yönelik bir sektör olduğu için marjinal ve akılda kalıcı bir isim ile giriş yaparak yatırımınızı çok rahat katlarsınız.

Cep Telefonu          ( ÖNERİ 9/10 )

Etrafınıza hiç baktınız mı? Her 4 dükkandan birinde ya operatör bayileri ya da cep telefonu satışı yapan mağazalar bulunuyor. Öyle bir pazardan bahsediyoruz ki, Türkiye pazarında 2,5 milyar lirayı çok rahat bir şekilde aşmış durumda. Sektör geçtiğimiz 1,5 yıl yıla göre %20 daha büyümüş durumda. Çevrenizde ki insanların alışveriş hayatlarını incelediğinizde, cep telefonunu ne kadar sıklıkla değiştirdiğine tanıklık edeceksiniz. Öyle ki Avrupa’da en sık telefon değiştiren toplum olarak ilk sıradayız. Çok değil, 20 bin TL bütçeniz varsa, iyi bir bölge de Cep Telefonu Tamiri Yapan Servis açabilir, yatırımınızı katlaya bilirsiniz.

Gayrimenkul            ( ÖNERİ 6/10 )

Aslında konumuzun başında da belirttiğimiz üzere klasik yatırımlar artık çoık fazla kazandırmıyor. Çok iyi denk getireceğiniz bir gayrimenkul olursa, örneğin banka kredisiyle alınan ev ödenmeyen borcundan dolayı haczedilmiş ise, uygun fiyata yani değerinin altında satılıyor ise, elinizde ki parayı değerlendirebilirsiniz. Ancak 30 bin TL yatırım yapıp, 310 bin TL kazanç sağlayacaksanız, yatırım yapmanızın paranızı bağlamanın pek bir anlamı yok diyebiliriz.

TURİZM                   ( ÖNERİ 10/10 )

Bu yazımızda yapılabilecek en iyi yatırım alanı turizm diyebiliriz. Neden diye soracak olursanız, 2018 yılı itibariyle dolar karşılığı para birimimizin değer kaybetmesiyle birlikte Avrupa ve Asya bölgesinde bulunan turistler için harika ve ucuz bir tatil bölgesine dönüştük. Aynı seriyi bu yaz yani 2019 yılında da korumasını bekliyoruz. Düşündüğünüzde 200-300 dolar ile, mükemmel tatil yapılabilecek yer olarak Türkiye en başı çekiyor. İçerisinde bulunduğumuz 2019 yılı itibariyle tarihin en büyük Turizm yılı olması beklendiğini iletmek isteriz. Bu alan da yatırım yapmak için, herhangi bir bütçe veremiyoruz. 30-40 bin TL ile bir tatil beldesinde pastahane açabilir, veya daha orta yatırım ile, kiralık araçlar, ( deniz araçları, otomotiv araçlar vb) gibi yatırımlar yaparak iş hayatınızda yeni bir heyecana yelken açabilirsiniz.

Yaşlı Bakım Hizmetleri   ( ÖNERİ 8/10 )

Geleceğe yatırım mı yapmak istiyorsunuz? Yapılan araştırmalara göre, 2012 yılı itibariyle ülkemizde yalnızca bu hizmeti veren firma sayısı 119 iken, 2017 yılı verilerine göre bu rakam 182 ye çıkmış durumda. Ülkemizde 65 yaş ve üzeri insan sayısı ülke nüfusunun %8’i iken bu rakam 2023 itibariyle %11’e yükselmesi bekleniyor. Buda demek oluyor ki, Yaşlı Bakım Hizmetleri ihtiyacında gözle görülür bir artış olacak. Bu sektöre maalesef küçük ya da orta düzey yatırımcılar katılamayacak. Neden diye sorarsanız, bu sektöre giriş yapabilmeniz için minimum 800,000 TL yatırım yapmanız gerekmektedir. Eğer orta düzey bir yatırımcı iseniz, sizde sizin gibi orta düzey yatırımcı olan bir kaç kişiyle ortaklık yapıp bu sektöre atılım yapabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Hangi Alana Yatırım Yapmalıyım?
    Bu çok göreceli bir soru bu soruyu cevaplamak için kişisel becerilerinizi ve o anki ortamı bilmeniz gerekir. Mesela sizin verdiğiniz kategorilerden araştıralım. Kozmetik Sektörü hiç ölmeyen sektör diyebilirim bu sektörün çok etkileşim almasını şu kelimelerle anlatabilirim ” Kadınlar Ne ister ” kadınlar güzel olmak ister ve kozmetik ürünlerine servet harcarlar. Cep Telefonu mükemmel bir tercih nedeni de şu artık herkesin kişisel ve olmazsa olmaz bir ürünü haline gelmiş olmasıdır. Ve insanlar arasında ki görgüsüzlük mü diyeyim kibir mi bilemedim her zaman en iyi modeli almak için bir yarış içindeler bu nedenle bu sektörün 2. el piyasası da artmış durumda. Gayrimenkul bu sektörde çok uyanıklar kazanır bir nevi yalan söylemeyi iyi beceren hile hurdayı sevenler bu sektörde kral olurlar. Önce arsa toplarlar sonra müteahhitlere satarlar. TURİZM bu sektör virüs nedeniyle sekteye uğramış durumda en az 2 sene kendine gelemez siz yazınızda 10 üzerinden 10 vermişsiniz ama ben bu konuya hiç girmiyorum bile Yaşlı Bakım Hizmetleri aslında en can alıcı nokta bu teknolojinin gelişmesi ile yaşamlarımız değişiyor en çok değişen ise kültürümüz. Asilimize olan bizler anne baba bilmiyoruz ve onları huzur evlerine bırakıyoruz bir aylık emekli maaşına onlara bakanlar bulunuyor hal böyle olunca akıllı yatırımcılar burada da sinekten yağ çıkartıyor. Yani uzun lafın kısası yiyecek ekmeğiniz varsa her yerde iş var ama yine de siz altına yatırım yapın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz