İzole döneminde kuşkusuz zamanı en iyi geçiren mobil yada Pc oyunları ancak tabi bu süreçte gelişimimizi de ihmal etmememiz gerekiyor. Bugün Gta 5 nasıl online oynanır sorusuna yanıt arayacağız. Hikaye modu oldukça keyifli ve sürükleyici ancak bu oyunun en zevkli yanı online olarak onanması. Eş zamanlı oyuncularla aynı oyun içinde yer almanın tarifi gerçekten çok zor! Bu arada oyun içi Online modu değil ancak Fivem üzerinden girilen sunucularda yani Roleplay modu üzerinden oynamak gerçekten çok keyifli. Peki Roleolay nedir? Önce bu sorunun cevabı ile başlayalım.

RolePlay Nedir?

Gta 5 üzerinden kendinize bir karakter yaratıyorsunuz ve diğer karakter yaratan insanlarla bir sunucuda buluşup oyunu gerçek hayata dönüştürüyorsunuz. Belki içinizde ki düşünce böyle bir oyunun ne kadar zevkli olabileceği yönündedir ancak Roleplay çok uzun zamandır var ve gerçekten bu modu sürekli geliştiriyorlar. Yazının bitiminde aşağıda ki videoyu izlemenizi önemle rica ediyorum. Bu videoyu izlerken gerçekten keyifli vakit geçireceksiniz.

Peki bu oyunu nasıl rol yaparak oynayacağınızı anlatacağım. Öncelikle ücreti ödenmiş bir GTA 5 oyununa sahip olmanız gerekiyor. Yani İnternet üzerinde ücretsiz yüklediğiniz oyun ile maalesef online modlara giriş yapamazsınız. Steam üzerinde oyun ile ilgili güzel indirimler yakalamanız mümkün. Oyunu bilgisayarınıza kurdunuz diyelim. Daha sonra Fivem isimli programı bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Google arama motoru üzerinden ”Fivem” diye aratırsanız, ilgili programa çok kolay ulaşabilirsiniz. Bu programı bilgisayarınıza kurduktan sonra aşağıda ki görüntü ile karşılaşacaksınız.

Yukarıda ki görüntü ile karşılaştığınız an itibariyle artık Türk sunucuları listelenmiş ve oyuna girmenizi bekliyorlar. Tabi ki her sunucuya giriş yapmanız mümkün değil. Bazı sunucular karakter alımları için oyun öz geçmişinizi alıyorlar. Bunun dışında yine eğer server dolu ise maalesef giriş yapamıyorsunuz. Bu oyunu keyifli oynamak için internet hızınızın da iyi olmasını öneriyoruz. Oyun içi hem sohbet hem de yarattığınız karaktere can vermek için rolünüzü iyi yapmanız gerekiyor. Umarız bu yazı işinize yaramıştır. Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle.

1 Yorum

  1. GTA en iyi arkadaş ortamı ile oynanır adam dövecek araba çalacaksanız arkadaşlarınızla yapmanız daha eğlenceli olacaktır. Evet doğru bir oyun değil ama insan içinde ki şiddeti kötüyü oyunda da olsa dışarıya çıkartmalı ve rahatlamalı diye düşünüyorum. Benim gibi düşünen belki de milyonlarca kişi bu oyunda kendisini geliştiriyor. Oyunda sevgili olanlar hatta evlenenler bile var. Bu oyuna en büyük darbeyi vuran oyun pubg oyunu oldu bu oyun çıktığından bu yana bu oyunu oynayanların yüzdelik büyük kısmı oyunu bıraktı GTA daha devrimci bir şeyler yapmalı yoksa bu oyunda counter gibi tarihin tozlu raflarına kalkacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz