Garip olmak bakıldığında kötü bir şey değil. İnsanlar farklı olanı da garip gibi tanımlayabiliyor ama bu gördüğümüz insanlar gerçekten garip. Belli özellikleriyle Guinness Rekorlar kitabına giren de var, yolda sokakta görenlerin küçük dillerini tutmasını sağlayan da. Gelin uyduda dünyanın en sıradışı insanlarına hep birlikte bakalım. Yazımızı okumadan önce bu tarz içeriklerin daha çok gelmesini istiyorsanız bu yazıyı okuduktan sonra düşüncelerinizi lütfen yorum bölümünde paylaşınız.

Edward Smith

Edward Smith isimli 65 yaşındaki bu adam arabalara ilgi duyması ile biliniyor. Vanilya adında 1967 Volkswagen araç, bir sevgilisi varmış. Bin üzerinde araba ile birlikte olduğunu ifade ediyor. Arabalar konuşmasa da neler hissettiğini biliyorum. Hissedebiliyorum tarzı demeçleriyle dikkat çekmiştir.

Bir erkeğe kadına bakmak ne kadar güzel geliyor ise bu kişi de arabanın ön ve yan dışında arka tarafına bakmak güzel geliyormuş. Daha da önemlisi o kadar ilerlemiş ki arabaları arabalarla aldatmış ve anlayışla karşıladıklarını falan düşünüyor. Yaptığının utanılacak ya da garipsenecek bir şey olmadığını düşündüğü için asla kendisini sorgulamamış.

Devenora Suthar

Hindistan’da yaşayan Devenora Suthar dünyanın en fazla parmağa sahip olan insan olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na girdi. Devenora Suthar’ın bu kadar parmağa sahip olmasına sebebi ise polidaktili adındaki hastalık anne karnında el ve ayak yapıları gelişirken parmaklar bu sırada yapışık durumdadır. Fetusun gelişimi sırasında parmaklar arasındaki dokular erimesiyle standart görünümüne kavuşur. Bu sırada Devenora Suthar’ın başına gelen polidaktili normalliği parmaklarının normalden daha fazla sayıda olmasına sebep olmuş.

Budamsınh Juwansınh

Budamsınh Juwansınh, rekorlar kitabına dahil olmak için tam 22 sene boyunca bıyıklarına hiç dokunmadı. Bu süreçte bıyıklarına hassas bakım yapmayı ihmal etmeyen Budamsınh Juwansınh, sabrı ve özeni ile bu tuhaf rekoru fazlasıyla hak etti. Juwansınh’in ölçülen bıyık uzunluğu tam tamına 3 metre 81 santim şeklinde. Hindistan’da oduna ilgi odağı olan Juwansınh’in bakalım bu rekorunu kıracak bir babayiğit çıkacak mı? Hep birlikte göreceğiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz