Başlık aslına bakarsınız çok iddialı oldu ancak bu yazının sonunda sığ düşüncelerinden ayrılmış bir genç girişimci olabilirsiniz. Yazının devamı henüz yaşı küçük olup herhangi bir sektöre atılıp yapıp kendisini ticari konularda geliştirmek isteyen ya da genç yaşta iş adamı olmak isteyen okurlarımıza yönelik olacak. Aslında birazda bu konunun içinde barındırdığınız ama dışarıya çıkaramadığınız Öz güveninizi ortaya çıkarmak olacak. Eğer bu yazıyı okuyan bir birey olarak yaşınız 30 altı ise batmaktan, iflas etmekten asla korkmayın.

İnsanlar özellikle iş kurma konusunda son yıllarda oldukça tereddütlü yaklaşım sergiliyorlar. Aslında bu konuda haklılar çünkü gerek siyasi olaylar, gerek içinde bulunduğumuz pandemi süreci derken bu dönemde yeni işe atılmanın riskli olacağını düşünmek doğru düşünce diyebiliriz. Ancak böyle bir dönemi fırsata çevirme şansınız da yok değil! Nasıl mı?

Öncelikle bu Pandemi sürecini göz önüne alırsak, bu döneme yani bu dönemde satışı tavan yapacak olan maske, kolonya, dezenfektan gibi ürünlere çok fazla yatırım yapıldı. Evet kısa vadede bu yatırım katlama yapabilir ancak uzun vadeli bir iş projesi kesinlikle değildir. Yani elimde ki parayı bu ürünlere yatırayım ve satış yaparak elimde ki parayı katlarım diyorsanız, buna şu andan itibaren kesinlikle girişim halinde bulunmamalısınız.

Kendinize Güvenin

Genç girişimci olmak ve hayatınızı maddi konuda geliştirmek hatta refah standartları üzerinde bir yaşam kurmak istiyorsanız, alacağınız riskleri mutlaka küçük yaşlarda almanız gerekiyor. Öyle ki ticari konuda kendisini geliştiren ve kendisini geliştirmiş iş adamlarının geneli, küçük yaşlarda girdikleri ticaretlerde başarılı olamayıp deneyim kazanmışlardır. Eğer işi batıracak ve iflas edecekseniz bunu küçük yaşlarda tecrübe etmenizi, yaş ilerlediğinde olası iflas hallerinde daha çok yıpranacağınızı asla unutmayın.

Ticaret gerçekten biraz şans birazda tecrübe işi diyebiliriz. Kimisi ilk atılım yaptığı ticarette şans ile birlikte deneyim kazanır ve kendisini de geliştirerek başarılı olur. Kimisinin yanında şans olmaz ve yanlış alana yaptığı yatırım nedeniyle işini kaybeder. Ama bu yaşanılan her iki tecrübe de insanoğluna bir sonra ki ticari atılım için çok büyük deneyim katar.

Atılım yapmaktan ve girişken bir yapıya bürünmekten asla vazgeçmeyin. Hedefleriniz ve hayallerinizin peşinden gidin. Küçük sermayelerle çok büyük ve kurumsal bir şirkete zamanla sahip olabileceğinizi asla unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz