Facebook Kullanıcı Adı (Adres)

Facebook sayfa adresi nasıl değiştirilir? Facebook sayfa linki nasıl düzeltilir? Facebook kullanıcı adı nereden düzeltilir? Facebook hesabı adresi nasıl değiştirilir? Facebook sayfa sahipleri için facebook sayfanızın adresinin nasıl değiştirilebileceğini anlatacağız. Şık bir sayfa adresine sahip olmak ziyaretçilerin gözünde şık bir imaj oluşturur ve kalıcılık sağlar.

Her facebook sayfası aynı zamanda bir marka adayıdır. Başlangıçta belki ziyaretçilerinizi çok heyecanlandıramayabilir ve ilgi göremeyebilirsiniz. Bazı püf noktaları doğru yaptığınızda zaman içinde ziyaretçilerinizin de giderek arttığını ve sabah kalktığında ilk iş olarak sizin sayfanıza bakan kişileri dahi göreceksiniz.

Facebook Kullanıcı Adı Nedir?

Facebook kullanıcı adı facebook sayfalarının internet tarayıcılarılarının adres satırında gözüken ismidir. Örneğin; facebook.com/kadintayfa şeklinde. Normalde sayfa ilk kurulduğunda facebook size “facebook.com/kadin-tayfa-199283211556” gibi bir adres verir. Siz bunu manuel olarak istediğiniz gibi düzeltebilirsiniz.

Unutmadan şunu da söyleyeyim, öyle sık sık kafanıza göre sayfa kullanıcı adı değiştiremiyorsunuz. Değiştirme ve güncelleme için bir limit var bu yüzden tek seferde iyi düşünüp tek seferde değişiklik yapmak ve uzun süre o değişiklikle kalınacağını unutmamak gerekiyor.

Facebook Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Facebook sayfamıza “yönetici olarak” girelim. Giriş yaptıktan sonra sayfanın “Hakkında” bölümüne tıklayalım, bu kısımda sayfa bilgileri karşınıza çıkmış olacak. Burada kullanıcı adının yer aldığı bölüm var, “sayfa bilgilerini düzenle” diyerek artık kullanıcı adını değiştirirebilirsiniz.

Facebook Kullanıcı Adını Yönetici Olarak Değiştiremiyorum

2017 yılında yapılan güncelleştirmelerle bazı yönetici problemleri ortaya çıktı. Bunlardan birisi de sayfa sahiplerinin kullanıcı adını değiştirememesi oldu. Bu sorunun kaynağında sayfada birden fazla yönetici olduğunda ortaya çıktığını gördük.

Şimdi yapmanız gereken eğer kullanıcı adını değiştirmeyi başaramıyorsanız ya da yönetici olmanıza rağmen yetki gözükmüyorsa öncelikle sayfanın diğer yöneticisine söyleyin onun yetkisi mutlaka vardır, 2017 yılı itibariyle facebook sayfa kullanıcı adı değiştirme yetkisi (1) kişiye verildiğinden sonradan yönetici yaptığınız kişide bu yetki olabiliyor.

Facebook Hesapları İçin de Aynı Yöntemler Geçerli Mi?

Yukarıda facebook sayfaları için yazılanların hepsi facebook hesap sahipleri için de geçerli. Hesapların “hakkımda” kısmından kullanıcı adınızı yani tarayıcı da görünen adresinizi değiştirebilirsiniz.