Herkesin aklında bir çok soru var bunlardan biri de Exxen alınır mı? Exxen almamak için 5 neden nedir, bunlardan detaylı olarak bahsedeceğiz. Öncelikle başlığı görüp direk yargı dağıtacağımızı düşünmeyin. Sadece bu yazıda kendi düşüncelerimizi ve bu platform ile ilgili şikayetlerimizin düzenlenmediği taktirde üye olmayacağımızı belirten bir yazı içeriği ile karşınızdayız.

Exxen Nedir? İlk olarak Türkiye’de hizmete girmiş olan, Acun medya tarafından yaratılan dijital bir platform. Bu platformu daha iyi anlamanız açısından muadil rakipleri Netflix, BluTv ve PuhuTV olarak sıralayabiliriz. Tabi ki bu saydığımız platformlara gerçekten Exxen rakip mi? Tabi ki henüz değil ancak gelecekte içerik konusunda kendisini geliştirirse, Acun markasının altında Türkiye’de en çok tercih edilen dijital platform olacaktır. Lafı çok uzatmadan Exxen ile alakalı eleştirilerimize geçiş yapalım.

Yazı İçeriği

Exxen Almamak İçin 5 Neden!

İlk önce bu yazıda tamamen kendi bakış açımız ile neden şuan exxen almamanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Tabi ki aşağıda ki nedenler size mantıklı gelmeyebilir veya tüm bu nedenler sizin için önemli olmayabilir. Bu nedenle bu yazıya yapıcı gözle bakmanızı ve verdiğimiz tavsiyeler size mantıklı geliyorsa şuan için tercih etmemelisiniz.

1- Pandemi Süreci: Bildiğiniz üzere Acun tüm Türkiye’de saygı gören, yaptığı medya işleri ile başarılı bir kitleye sahip, Tv8 televizyon kanalının sahibi olan Türkiye’nin sayılı medya patronlarından birisi. Kendisini sürekli taktir ediyorum çünkü genç yaşta bu denli başarılara imza atabilmek, her yiğidin harcı değil. Peki insanların beklentisi neydi? Pandemi süresince, ücret konusunda minimum tutar prensibi ile yola çıksalardı, insanılmaz kitleye ulaşabilirlerdi.

2- Fiyat Politikaları: Açık söylemek gerekirse Exxen platformunun fiyat politikası fazlasıyla komik. Reklamlı izlemek isterseniz aylık 10 TL karşılığında bu hizmeti satın alabilirken, 20 TL karşılığında ise reklamsız olarak izleyebiliyorsunuz. Burada exxen ekibi tamamen parayı düşünmüş. Kısaca diyor ki, sen reklamlı da izlesen reklamsızda izlesen benim ortalama cebime girecek olan para tutarı 20 TL diyor. Bu da akıllara Exxen alınır mı sorusunu getiriyor.

Fiyat olarak yeni açılan bir platform adına fiyatının uygun olmadığı düşüncesindeyim. Öyle ki, site 1 hafta ücretsiz exxen izle hediyesi veriyor ancak parayı nedense peşin çekiyor. Aşağıda ki görselde 9,90 TL tutarında paket yerine 60 TL çekilmek istendi. Sebebi neydi? Neden 60 TL çekilmek istendi? Umarım bunu açıklarlar. İlgili platformun fiyat bilgisine şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Exxen Alınır mı? Exxen Almamak İçin 5 Neden!

3-Platform Sorunları: Türkiye’de yeni yapılan her işte mutlaka bazı problemler yaşanıyor. Aceleye getirildiği için olsa gerek ki Exxen platformunda da açıldığı andan itibaren platformda birçok kod hatası oluşmaya başladı. Buradan bu tarz platform oluşturacaklara ve exxen ekibine seslenelim. Özellikle dijital medya üzerinde hizmet vermek istiyorsanız ve geçmişte yapmış olduğunuz işlerden dolayı kitleniz yüksek ise, bunu hesap edip ona göre bir açılış yapmalısınız.

Sitenin kurulu olduğu sunucunun yetersiz olması nedeniyle, açıldığı saat site maalesef kitlendi. İnsanlar exxen ücretsiz üye olma ya da 7 gün ücretsiz izleme hayali ile girip boş çıktı. Hem içerik hem de platform olarak yerli Netflix olarak sunulan bu platform asla Netflix ile yarışamaz. Bu arada Netflix platformunda yayınlanan en iyi diziler listesi başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

4- İçerikler Sorunsalı: Eğer büyük bir işe girişiyorsanız ve bu iş dijital ile alakalı ise sektörde ki en önemli kişileri transfer etmelisiniz. Acun medyayı bu konuda başarılı buluyorum ancak bazı problemler var. İl öncelikle youtube mecrasında fenomen olmuş kişileri transfer ettiler. Bildiğiniz üzere youtube içerikleri ücretsiz izlerken bir çok youtube fenomeni içeriklerinin bazıları exxen platformuna taşıdı. Buda artık bu içerikleri ücretli olarak izlemeniz demek.

Televizyon kanallarında saçma dizileri izlemek yerine insanlar Youtube üzerinde ki içerikleri izlemenin daha keyifli olduğunu düşünüyordu. Acun medya bir nevi insanların ücretsiz olarak izledikleri içeriklere el koyup bunu ücretli hale getirdiler. Buda büyük sosyal medya kitlesinin bu platforma karşı olumsuz düşüncelere sahip olmasına neden oldu.

5- İçerik Yetersizliği: Exxen platform projesi uzun zamandır üzerinde çalışılsa da, içerikler henüz yeterli değil. Yani PuhuTV, BlutV ya da netflix gibi zengin içeriğe henüz sahip değil. Buda içerikler çoğalmadan ücretli üyelik almamanız için fazlasıyla yeterli bir sebep diyebiliriz.

Peki Neden Exxen Ücretli Üyelik Almalıyız?

Yukarıda ki maddelerde Exxen almamak için 5 neden ile ilgili fikrimizi belirttik. Ancak her yeni platforma biraz şans verilmesi kanaatinde olduğumuzu da belirtmek isteriz. İnternet üzerinden Exxen ücretsiz üye olma taktiği gibi araştırmalar yapıyor olabilirsiniz. Öncelikle emeğe saygı duyup, eğer bu içerikleri izlemek istiyorsanız, aylık minimum 10 TL bu hizmet içeriğinin hakkını vermelisiniz.

Eğer beğendiğiniz Youtube içerikleri an itibariyle Exxen platformunda yer alıyorsa, sevdiğiniz içerik üreticisine destek olmak adına bu platforma ücretini ödeyip üye olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere Exxen platformuna neden üye olmanız gerektiğini ya da üye olmamanız gerektiğinden bahsettik. Bir sonra ki yazımızda görüşmez üzere.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz