Maddi kazancı yeterli olmayan, ek iş yapmak isteyen, ikinci bir iş yaparak kazancını katlamak isteyenlere müjde! Bu yazı o kadar yararlı olacak ki sizlere Evden nasıl para kazanılır sorusuna cevap bulmanız için tabiri caizse el ayak olacak. Karantinada olduğumuz ve sokağa çıkma yasağınında tedbirli olarak uygulanmaya başlaması ile birlikte insanlar evlerinde daha fazla vakit geçirir oldu. Bu süreçte evinde dinlenmek isteyenler dışında, bu durumu fırsat bilip ek iş nasıl yapılır konusunu araştıran çok fazla kişi var. Aslında bilinmesi gerekir ki, evinizden reel iş hayatınızda edindiğiniz müşteri kitlesinden daha fazlasına ulaşmanız mümkün. Düşünün kl evinizde bir adet bilgisayar olması, ortalama ülkemizde 50 Milyon insana ulaşabileceğiniz anlamına geliyor. Tabi ki bu bahsettiğim müşteri sayısına ulaşma ihtimaliniz devede pire kadar ancak bilinmesi gerekir ki, artık yeni dünya düzeni sanal ticaret üzerinden ilerlemeye başladı.

Yazı İçeriği

Evde El Sanatları Yaparak Para Kazanma

Bu başlık altında ki örnekler, el sanatına hakim olan bireyler için olup, al sat yapacak olan ya da el sanatı iyi olmayan kişilerin bir altta ki başlığı okumalarını tavsiye ederim. Daha önce hiç katıldığınız sünnet, kına, nişan ya da düğünlerde verilen şekerler yerine sabun veren oldu mu? Bildiğimiz kalıp sabun değil tabi ki! Afilli gösterişli kokulu sabunlardan bahsediyorum. İşte bu bu sabunların çoğunluğunu insanlar evlerinde ek iş olarak yapıyorlar. Bunun dışında yine ahşap boyama ya da motif sanatları ile yakından ilgileniyorsanız, yaptığınız eserleri açacağınız sosyal medya hesaplarında ya da e-ticaret sitesinde satışını yapabilirsiniz. Sabun hakkında detaylı bilgi almak için arama motoruna Butik sabun nasıl yapılır olarak aratmanız sonucunda yararlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Al Sat Yaparak Ek Gelir Elde Etme

Bu kategoride yapacağınız ticaret için gerçetken seçici olmanız gerekiyor. Üst tarafta ki el sanatlarına göre bu kategoride ticaret yapmak daha çok riskli. Öyle bir ürün gamı seçmeniz gerekiyor ki seçeceğiniz her ürünün birden fazla talibi olması gerekiyor. Tavsiyemiz kesinlikle elektronik ürünlerine giriş yapmamalı, yapacaksanız da gündemde aranma hacmi fazla olan elektronik ürünler olsun. Örneğin bu dönemde en çok araştırılan evde saç kesimi nasıl yapılır ile alakalı konular. Peki evde saç ne ile kesilir? Tabi ki iyi bir tıraş makinesi ile olur. İyi bir toptancı ile anlaşıp, uygun fiyata kaliteli tıraş makinesi satışı yaparak gelecekte açacağınız kozmetik mağazasının temelini atabilirsiniz.

Grafik Tasarım Video Montaj ile Para Kazanma

Bu kategori ise azımsanmayacak derecede bilgi gerektiren bir kategori diyebiliriz. Eğer çalıştığınız yerde grafik tasarım ile ilgileniyorsanız, Grafik tasarım mezunu iseniz, video montaj işleri ile ilgileniyor ve yeterli donanıma sahip bir bilgisayara sahipseniz, İnternet üzerinden açacağınız iş alım ilanlarıyla müşteri kitlelerine ulaşabilirsiniz. Hani ”büyüklerimiz kolunda bilezik olsun” derler ya? İşte bu kategori tam da bu söz için geçerli bir alan. Neden diye soracak olursanız, herkes Photoshop bilir ancak kimse bir tasarımcı kadar iyi kullanamaz. Eğer siz tasarım programlarına hakimseniz, çok güzel müşteriler yakalayacağınız konusunda şüpheniz olmasın.

1 Yorum

  1. Evden para kazanma evet en çok rağbet gören aranan kelime çok güzel yazıp özetlemişsiniz bende yazdıklarınıza ek olarak şunları söyleyebilirim. bazı arkadaşlarım bu konuda sosyal medyadan reklam vererek evden para kazanmak isteyen kişilere ulaşıp onların para kazanmasını ve sonucunda kendilerde para kazanarak bir etkileşimde bulunuyor. Havlu kenarına dantel dikmek eşarp kenarına dantel dikmek davetiye katlama kına ve nikah şekeri paketleme işi daha ileriye gidip ev mantısı yapma balon şişirme işi 😀 evet komik geliyor ama bu işlerde yapmak istemeyenler yaptırıyor. İnternet ortamında editörlük işleri makale yazma işleri gibi bir çok işi yapabilir ve para kazanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz