İş hayatına home offfice üzerinden devam eden kişilerin, aslında alışkın olduğu ancak Korona virüs ile beraber ilk defa home office çalışma sistemi ile tanışanların garipsemesi nedeniyle hazırlandı bu yazı! Bugün özellikle eve kapalı kaldığımız bu günlerde ev hayatını nasıl pozitif hale getirebileceğinizden bahsedeceğiz. Öncelikle evinizde hazırladığınız çalışma ortamının hijyenine dikkat etmeniz gerekiyor. Muhtemelen iş yerleriniz bir süreliğine kapatıldı ve sizde evinizi öğrenci evi gibi kullanamaya başladınız. Öğrenci evlerinin bakımsız ve pis olduğunu sanırım bilmeyen yoktur. Öncelikle böyle bir yaşamdan yani yaşadığınız evi pis ve hijyensiz bırakmaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü steril ve temiz bir evde, dağınık olmayan düzenli bir evde sağlıklı yaşayabilirsiniz. Tabi tüm bu önerileri uyguladığınızı düşünerek evde vücudunuzun ham hale gelmemesi için nasıl spor aktiviteleri yapılır? Buna göz atalım.

Yazı İçeriği

Evde Spor Yapma Teknikleri

Bizde yapılan en büyük yanlışlardan birisi de evde spor yapmayı vücut geliştirmek ile aynı görülüyor. Her ikisi de çok farklı dallar. Evde spor yapmanız için herhangi, bir ağırlık ürününe ihtiyacınız yok. Basit bir kaç işlem ile sizde günlük vücudunuzun gerekli olduğu hareketleri yapabilirsiniz. Bunlardan ilki günlük olarak mutlaka kahvaltı öncesi 40 dakika aşağıda ki hareketleri yapınız.

Bu hareketleri günlük olarak yaptığınız takdirde fazla kilo alma ihtimalini ortadan kaldıracak ve her ügn evinizde daha zinde bir yaşam süreceksiniz. Sürekli evde oturmanın getirdiği ham halleri işe başladığınızda maalesef size olumsuz olarak dönecektir.

Bunlardan en belirgin örneğin, hareketli bir iş yapıyor ve virüs nedeniyle evde oturup izole döneminin bitmesini bekliyorsanız, muhtemelen bu duruma alışacak ve işe tekrar başladığınız günlerde neden bu işi yaptığınızı sorgulamaya başlayacaksınız. Daha da fazlası çalışmak istemeyeceksiniz. En basit bir diğer örnek ile yıllık izin için 14 gün çalıştığınız firmadan ayrılıp tatil yapıyorsunuz. Tatil sonrası işe dönerken içinizde bir isteksizlik oluyor. Belki de bir süre çalıştığınız yere adapte olamıyorsunuz. İşte bunun önüne geçmek için vücudunuzu rahatlığa alıştırmamak gerekiyor.Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

1 Yorum

  1. Evde spor yapmak aslında önerilen bir durum değil ama salgın hastalık nedeniyle evden çıkmamak daha mantıklı. Spor yapmayı adet edinen ve kilo almak isteyenler beni iyi anlayacaktır.Spor yapmak zorundalar işte bu yüzden evden spor mecburi bir zorunluluk yazıda videoda ki hareketleri örnek vermişsiniz evet videoda ki hareketler gayet mantıklı vucudumuzun her yerini çalıştıran egzersizler. Oturduğunuz yerde bile ayağınızın üstüne bir sandalye koyup kaldırıp indirebilir ev işi yapabilir veya kendi çapınızda dans edebilirsiniz dans kadar eğlenceli bir kilo verme yöntemi yoktur. Ne yaparsanız yapın koşun zıplayı ama sağlıklı bir şekilde yapın bu işi kendinize zarar vermeden ve uzmanından görerek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz