Kuşkusuz asla hoşlanmadığımız ancak yakınlarımızla birlikte en çokta keyif aldığımız aktivitelerden birini, korku filmlerini konuşacağız bugün. Sahi içinizde evde tek başınayken korku filmi izleyebilen var mı? Bu yazıda belirteceğimiz En iyi korku filmi önerileri listesinde ki filmleri evde tek başınızayken asla izleyemeyeceksiniz.

Konuya detaylı olarak geçmeden önce, eğer korku filmlerinden hoşlanmıyorsanız, sizler için listesini oluşturduğumuz harika komedi filmleri önerisi 2021 başlıklı konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.  Listeye geçmeden önce korku filmi izlemek konusunda tereddüt yaşayan, cesaret edemeyen arkadaşlara da bir kaç tavsiyede bulunmak istiyoruz. Şimdi bazı gerçek noktalar var ki, her insanın psikolojisi aynı değildir. Kimisi yaşadıkları psikolojik sorunları çok çabuk atlatabilirken, kimileri ise bu konuda dirençli olamıyorlar.

Özellikle kaliteli korku filmleri izlemiyorsanız, yani insan psikolojisini düşünmeden yazılan senaryolardan oluşan filmleri izlememenizi tavsiye ederiz. Bu yazmızda hazırladığımız korku film listesi kaliteli ve insan psikolojisini yıpratmadan adrenalini yükseltecek filmlerden oluşmaktadır. İzleyici kitlesi tarafından da beğenilen 2021 yılı korku film önerisi listemize geçiş yapalım.

2021 Yılı En İyi Korku Film Önerileri

1- The Shining: İlk sırada Stanley Kubrick’in yönetmenliğini yaptığı The Shining filmini ele alıyoruz. Filmin başrolünde ünlü Amerikalı oyuncu Jack Nicholson yer alıyor. Psikolojik gerilim türünde ki filmin konusu ise filmde ki yazar Jack Torrance’nin kış sezonunda kapalı olan bir otelin bakımını üstlenerek aile bireyleri ile birlikte otele taşınması sonucu doğa üstü olaylar gelişir. Adrenalini ve gerilimi sürekli yüksekte tutan bu filmi izlemenizi tavsiye ederiz.

2- The Ring

Sırada ki filmimizin adını eminim ki bu yazıyı okuyan çoğu film sever duymuştur. Ülkemizde Halka olarak da bilinen The Ring eski bir film olmasına rağmen izlemeyenler için film süresi boyunca gerilim an be an yaşatacak bir film diyebiliriz. İzleyenler ise geçmişi yad etmek adına tekrar izleyebilir. Tek başınıza izlememenizi tavsiye ederiz.

Filmin konusuna gelecek olursak, ünlü Japon yazar Kôji Suzuki’nin romanından alınmıştır. Filmin kahramanlarına bir dvd kasetinin nasıl başa bela olduğuna tanıklık edeceksiniz. Ülkemizde dini boyutlar ele alınarak korku filmleri yapılıyor. Bu durumda insanları psikolojik açıdan fazlasıyla etkiliyor. En İyi Korku Filmi Önerileri listemize devam ediyoruz.

En İyi Korku Filmi Önerileri

3- Fortress

1985 yılında hbo tarafından televizyonlarda gösterilmiş bir başyapıta. Bu filme ulaşabilmek çok zor. Bulduğunuz da ise hiç vakit kaybetmeden izlemeniz gereken ve şaşılacak derecede iyi olan bir televizyon filmi. Lord of the flies kitabını kendisine referans alan ve bu kitaba bambaşka yorumlar katan harikulade bir film. Filmin konusu ise Dünyada bütün doğal kaynaklar tükenmiştir. Yasalara göre her ailenin sadece bir çocuğa sahip olma şansı vardır. Brennick ve hamile eşi tutuklanıp, acımasız robotların yönettiği cezaevine sevk edilirler.

4- Onibaba

En İyi Korku Filmi Önerileri listemizin 4. sırasında ise klasik bir film olan onibaba var. 1964 yapımı olan bu film dünya klasikleri arasına girmektedir. Filmin içeriğinden ve konusunda çok bahsetmeyeceğiz ancak izledikten sonra unutamayacağınız korku filmleri arasına girecektir.

5- REC

Beşinci ve en iyi korku filmi önerileri listemizin sonuncu filmi bir İspanyol filmi olan Rec’dir. İnternet üzerinde bu film hakkında kısa bir araştırma yaparsanız ne kadar kaliteli olduğunu göreceksiniz. Hatta bir takım izleyicinin bu filmin baş ağrısı yarattığını söylese de gerilim anlarının baş ağrısı yapmasının normal olduğu bilmemeiz gerekiyor.

Evet arakdaşlar, pandemi sürecinde boş anlarınızda izleyeceğiniz kaliteli beş korku filmini sizlerle paylaştık. Eğer sizinde izleyip çok etkilendiğiniz, güzel olduğunu düşündüğünüz fimler varsa, yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Valla bu filmler de korkunç ama ben Türk yapımı korku filmlerinden çok tırsıyorum. Olayın içine giriyorlar ve korkutmada çok ustalar. Mesela Dabbe filmi inanın bana ev de tek iken izledim koca adamım hörflendim sabaha kadar yatmadığım gibi yüksek sesle müzik dinledim. Ancak sabaha karşı uyuyabildim. Yabancı korku filmlerini izlerken gülüyorum ama Türk yapımı korku filmi gördüğümde hemen kanalı değiştiriyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz