En çok oynanan oyunlar- 2021

Teknolojinin her geçen gün daha fazla gelişmesi yeni sektörleri oluşturmuştur. Online ya da çevrimdışı oyunlar da bir sektör haline gelmiş ve her geçen süre içerisinde daha da gelişmektedir. Sürekli olarak yeni oyunların üretilip piyasaya sürüldüğü bu günlerde pandeminin etkisiyle de günlük oyun oynama süresinin %40 civarlarında arttığı düşünülmektedir. Bu dönem içerisinde aktif oyuncuların daha da arttığı söylenmekle beraber Türkiye’de yaklaşık olarak yirmi üç milyon kişinin aktif bir şekilde oyun oynadığı bilinmektedir. Gelin isterseniz en çok oynanan oyunlar nelermiş göz atalım.

League of Legends

Lol olarak bilinen League of Legends takımlar halinde oynanan bir tür savaş oyunudur. Dünyanın en çok oynanan oyunlarının başında yer alan Lol, WarCraft 3 oyunundan esinlenilerek yapılmıştır. Yılın belirli zamanlarında ülke turnuvaları düzenlemekte ve sürekli olarak karakterlerini güçleştirerek kendini geliştiren bu oyun ilerleyen yıllarda da en çok oynanan oyunların içerisinde yer alacaktır.

En çok oynanan oyunlar League of Legends

Valorant

Valorant isimli oyun pandemi sürecinde 2 Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Riot Games tarafından piyasaya sürülen Valorant nişancı oyunudur. Yakın bir tarihte piyasaya sürülmüş olmasına rağmen ilgi odağı olan bu oyun, en çok oynanan oyunlar listesine girmiştir. Özellikle Twitch yayıncıları bu oyunu çok sık oynuyor. Eğer kaliteli bir bilgisayara sahipseniz, oyuna şuradan ulaşabilirsiniz.

 

Minecraft

Serimizin tabi ki olmazsa olmaz oyunu, sekiz yaşında bir çocuktan 40 yaşında ki bir bireye kadar geniş oyuncu ağına sahip bir oyundan bahsediyoruz. Minecraft yaratıcılığın konuştuğu ve hayal gücünü geliştiren bir bilgisayar oyunudur. Piyasaya sürüldüğü ilk andan beri en çok oynanan oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunun genel mantığı ise küpleri kullanarak eşya ve evler inşa etmektir. Bu oyunla ilgili yine Youtube üzerinde sayısız inceleme videolarına ulaşabilirsiniz. Dilerseniz şimdi En çok oynanan oyunlar 2021 istemizde bir diğer efsane oyuna geçiş yapaılım.

Grand Theft Auto V

GTA serisini bilmeyen yoktur. Playstation, Xbox ve PC ile oynanan bu oyun serisinden olan Grand Theft Auto V yani GTA 5 2013 yılında piyasaya sürülmüş ve hala daha oyunseverlerin en çok oynadığı oyunlardan bir olmaktadır. Oyunu online olarak oynayarak rol play yapabilirsiniz. Yine uzun soluklu bir hikayesi olması nedeniyle de ofline oynayabilirsiniz. Bu konuda bilgi almak isterseniz, GTA 5 nasıl online oynanır başlıklı konumuza göz atabilirsiniz. Son olarak bu oyunu bilgisayar, playstation 3 ve üstü, xbox cihazlarda oynayabilirsiniz.

En çok oynanan oyunlar GTA 5

Fortnite

En çok oynanan oyunlar 2021 listemizin agresif oyunlarından birisine geldi sıra! Fortnite oyunu 2017 yılında oyunseverlerin beğenisine sunulmuştur. Oyunda belirlenen bir takım görevleri yaparak oyun içerisinde ilerleme sağlanmaktadır. En çok oynanan oyular arasında gösterilen Fortnite şu an 50 milyon kişi tarafından online olarak oynanmaktadır. Aramızda oynamayanlar yorumlarda kendini belli etsin.

PUBG

100 oyunculu bir oyun olan PUBG’de oyuncuların her biri uçakla belirli bölgelere bırakılarak oyun başlar. En çok oynanan oyunlardan olan bu oyun bir savaş oyunudur. Bu oyun için takım arkadaşı arıyorsanız bu konu altına kendi kullanıcı id adresinizi bırakarak sağlam bir grup oluşturabilirsiniz. En çok oynanan oyunlar 2021 serimizde listeye dahil etmediğimiz oyunlar varsa, lütfen belirtmeyi unutmayın. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

2 YORUMLAR

  1. Lol ve PUBG hergün saatlerimi veririm ama listeye koymadığınız ve IGG tarafından geliştirilen Lords Mobile oyununun da bağımlısı olan biri olarak bu oyununda çok oynandığını söyleyebilirim. Oyunun herhangi bir sınırı yok 25 level kale son ama skil ve araştırma ile sürekli bir gelişme var. Buda insanları paket alımlarına yönlendiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz