Günümüzde insanlar tecrübesi ve bilgi sahibi olduğu konulardan para kazanmayı seviyorlar. Eğitim vererek para kazanma konusunu hiç düşündünüz mü? Çevremizde pandemi nedeniyle işsiz olan ancak eğitim verecek düzeyde bilgisi olan binlerce insan var. Bu insanlar eğitim vererek para kazanma yöntemlerini araştırıyorlar ancak neler yapmaları gerektiğini maalesef bilmiyorlar. Bu konu aslına bakarsanız reel hayat bilginizi dijital ortama nasıl aktaracağınız konusunda sizi bilgilendirmek amacıyla yazılmıştır. Burada vereceğimiz tavsiyeler ile örnek olarak, reel hayatınızda market işletmecisi olsanız bile, gerçekten zamanında bilgi ve deneyim sahibi olduğunuz Photoshop konusunda online ders verebilecek konumda olacaksınız.

Eğitim vererek para kazanma konusunun pek çok çeşidi var diyebiliriz. Reel olarak eğitim vererek yani ‘özel ders, özel kurslarda eğitimler, sanat ve beceri eğitimleri, spor eğitimleri verip para kazanabilirsiniz. Ancak böyle bir dönemde eğitim almak isteyenlerde, eğitim vermek isteyenlerde reel olarak alışveriş yapmak istemiyorlar. Malum salgın nedeniyle insanlar uzak mesafeli işler yapmak adına araştırmalar yapıyorlar.

Yazı İçeriği

Bilgi Sahibi Olduğunuz Konuda Eğitim Vererek Para Kazanma

Eğer para kazanmak istiyorsanız, deneyim sahibi olmanız gerekir. Daha doğrusu uzak mesafe yani internet üzerinden para kazanmak istiyorsanız bilginizi ve becerilerinizi izleyicilere, iletişim kurduğunuz insanlara aktarmalısınız. Eğer bilgi birikimimim yok ve sermaye koyup para kazanma üzerine ticaret yapmak isterseniz, Sosyal Medya Sitelerinden Para Kazanma Yolları başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

Bilgi Sahibi Olduğunuz Konuda Eğitim Vererek Para Kazanma

Öncelikle eğer bilgi ve deneyim sahibi olduğunuz bir iş dalı varsa bunun internet üzerinden ilgi çekeceği konusunda araştırmalar yapmalısınız. Örneğin bir mobilya ustası iseniz, çekeceğiniz videolar ile insanlara hangi ürünü nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgiler verebilir, ücret karşılığında eğitebilirsiniz. Eğitim vererek para kazanma konusunu sadece üniversite mezunu olmuş olan arkadaşların yapabileceği bir iş modeli olarak düşünmeyiniz. Bir konuda ne kadar kendinizi geliştirirseniz, geliştirdiğiniz konuda ki iş kapıları size fazlasıyla açılacaktır.

Doğru Platformlarda Doğru Kitleye Ulaşın!

İnternet üzerinden para kazanmak istiyorsanız doğru kitlenin hangi platformda olduğunu bilmeniz gerekir. Eğitim vererek para kazanma yani sözlü ya da yazılı olarak videolu eğitim vermek isterseniz, Udemy platformuna göz atmanızı öneririm. Peki bu platform ne işe yarıyor?

Öncelikle Udemy Dünya’nın en geniş kapsamlı online eğitim platformudur. Bu platformda Eğitim Vererek Para Kazanma konusunda içerik üreten, gerçekten kaliteli insanlarla karşılaşırsınız. Hatta gelin aşağıda ki videoyu beraber izleyip bu platform üzerinden satış rekoru kıran bir arkadaşın videosuna göz atalım.

İnternet üzerinden bir çok kategoride para kazanabilirsiniz ancak, unutmamanız gereken bir şey var ki, legal kazançlara odaklanmaz iseniz, daima kaybedersiniz.

3 Platforma Yönelin

Eğer yazılı eğitim yani doküman ile eğitim vermeyecekseniz, uzak mesafeli eğitimlerde videolu içerikler üretmeniz gerekmektedir. Youtube her ne kadar eğitim platformu olmasa bile günümüzde dünyanın en çok tercih edilen video izleme platformudur. Bu platformda bulunan ”Katıl” seçeneği içerisine ücretli eğitim videolarınızı ekleyebilirsiniz. Bu arada internet üzerinden para kazanmak sanıldığı kadar kolay değildir.  Özgün içerikler üretmelisiniz ki, sizden eğitim alan insanlar sizin diğer eğitimcilerden farklı olmanızı düşünmelidirler.

internetten para kazanma yolları

Diğer bir platform üzeri yine yukarıda belirtmiş olduğum Udemy online eğitim platformudur. Bu platforma üye olmak tamamen ücretsizdir. Üye odluktan sonra eğitimci ol bölümünden ilgili formu doldurmanız gerekmektedir. Daha sonra video içeriklerinizi hazırlayıp eğtiminize dilediğiniz fiyatı belirleyebilirsiniz. Eğitim almayı düşünen insanlar, eğer eğitimizi beğenirse, alışveriş yapacaktır.

Son platform ise biraz daha profesyonel olup, biraz daha zorlu diyebiliriz. İlgi duyduğunuz, kategoriye özgü kendinize bir adet web sitesi açabilirsiniz. Bu siteye üyelikleri ücretli hale getirebilir ve sadece üyelerin içerikleri görebileceği bir site yaptırabilirsiniz. Tabi ki bunun maliyeti oldukça fazladır. Diğer platofrmlarda herhangi bir üyelik ücreti ödemenize ya da ekstra maliyetler harcamanıza gerek yoktur. Ancak kendi internet sitenizi açtığınızda yazılımsal ve donanımsal olarak bazı giderlere sahip olacaksınız. Anvcak bu son yöntem ise sizi kurumsa bir düşünceye sahip olduğunuzu gösterecektir.

Bu yazımızda da sizlere salgın sürecinde evinizde internet üzerinden parak kazanmak için neler yapmanız gerektiğinden bahsettik. Eğer merak ettiğiniz ya da sormak istediğiniz sorular olursa aşağıda ki yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. Eğitim vererek para kazanma konusunuza benzer konularında daha çok gelmesini istiyorsanız yine yorumlarda paylaşabilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

5 YORUMLAR

  1. Eğitim verebilmek için önce çok iyi öğrenmiş olmak lazım bence, bir çok internet kursuna bakıyorum çok fazla hata yapan öğretmen var

  2. Eğitim vermek için bence belirli bir yetkinliğe sahip olmanız gerekiyor. Öğreteceğiniz her ne ise önce kendinizin tam olarak öğrenmiş olmanız gerekiyor bunu anlamak içinde bir kişiye öğretirsiniz o kişiye öğretebilmişseniz sizde öğrenmiş sayılırsınız. Ders vermek için bir çok platform var youtube üzerinden kanal açarak yada Udemy üzerinden eğitim videolarını satarak para kazanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz