Ülkemizde ve dünyada yaşanan, tüm insanlığı tedirgin eden Kovid-19 salgını sonrası, tüm birimler, iş yerleri hizmetlerini kısıtlamak zorunda kaldı. Şuan için ülkemizde, 65 yaş üstü sokağa çıkma sınırlaması da dahil olmak üzere tedbirli yaşam uygulaması devreye sokuldu. Buna göre milli eğitim bakanlığına bağlı olan ya da olmayan tüm okullar uzaktan eğitim sistemine geçiş yaptı.

MEB tarafından hizmete açılan EBA Tv ile öğrenciler okul açılana kadar uzaktan eğitimi televizyon aracılığı ile alıyorlar. Ancak maddi durumu yerinde olmayan ya da corona virüsten korunmak amacıyla şehir merkezini terke edip televizyon olmayan bağ evinde yaşamını sürdüren aileler için milli eğitim bakanlığı yeni bir güncelleme yaptı.

Yazı İçeriği

Eba Tv Tabletten İzle

Bildiğiniz gibi Eba Tv ile ilkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri online eğitim görüyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı bu zorlu süreçte öğrencilerin dersten geri kalmamaları nedeniyle, yazılım tarafında çalışmalarına devam ediyor. Son olarak eksiklikleri bulunan Eba Tv mobil uygulamasının beta sürümden çıkartıp tamamen hazır hale getirdiler. Bu sayede, cepten eba tv nasıl izlenir sorusuna en iyi yanıtı vermiş oldular. Biz yinede akıllı cihazlarınıza bu uygulamayı nasıl yükleyip nasıl evden eğitim görebileceğinize dair bilgilendirme yapalım.

Eba Tv Cepten Nasıl İzlenir

Öncelikle cep telefonunuzun büyük ekranlı olması sizin için çok yararlı olacaktır. Bunun nedeni ise, küçük ekranlı telefonlarda eğitimcinin görsel anlatımlarını tam kavrayamamanız söz konusu olabilir. Mümkünse tablet gibi ekran boyutu büyük cihazlara bu uygulamayı kurunuz.

Eba Tv Mobil Uygulaması

Trt alt yapısı ile oluşturulan Eba Tv kanalını internet üzerinden de izlemeniz mümkün. Çıkarılan mobil uygulamada internet alt yapısını kullanarak eğitim vermektedir. Bilgisi olmayan ebeveynler, telefondan karasal yayın yapılacağını düşünüyorlar ancak, böyle bir durum söz konusu değil.  Mobil uygulamayı eğer Android işletim sistemi kullanıyorsanız, Google Play market uygulamasına giriş yapıp, uygulama arama bölümüne ”EBA” yazmanız yeterli olacaktır. Eğer İOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, cihazınızda bulunan APP Store uygulamasına giriş yapıp yine ”EBA” yazıp ilgili uygulamaya erişebilirsiniz. Sormak ya da öğrenmek istediğiniz konuları yorum bölümünde bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

4 YORUMLAR

  1. 15 Yaşında kızım var ondan gözlemlediğim kadarıyla telefondan giriyor ama uygulamayı kullanmıyor neden kullanmadığını sorduğumda sanırım telefondan kaynaklı sürekli program durduruldu hatası aldığını söyledi sonradan sorunu da yine kendi çözmüş Google Chrome de oturum açıp oradan site açıp hemen google 3 nokta olan kısma tıkladığımızda masaüstü sitesini iste diye bir seçenekle sorunsuz bir şekilde izliyor.

  2. Eba bazı telefon ve tabletlerde uyumlu çalışmıyor bunun çözümlenmesi gerek, bende üstteki yorumdaki gibi çözümledim telefonda sorunu ama bu pandemi süreci uzun sürecek bir süreç gibi gözüküyor kesin çözüm gerekir.

  3. Ebaya bir çok kitle çok kötü bir uygulama gibi baktı ancak yeni yapılan bir uygulamanın bence bu tarz hataları çok normal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz