Yine bir bilgilendirme ve öğretici konu ile beraberiz. Bu içeriği yayınlamak istememizin nedeni ise ülkemizde Alışveriş Sitesi Kurma Rehberi adı altında yayınlanan içeriklerde Canlı destek bölümümün öneminden ve kurulumundan bahsedilmemesi diyebiliriz. Genç olan ya da kendini genç hisseden çoğu girişimcinin hayali e-ticaret üzerinden gelir elde etmek. Öyle bir sistem kurulmalı ki sistem sizden bağımsız olarak çalışmalı ve size pasif gelir getirmeli. Eğer böyle bir projenin altına imza atmak istiyorsanız, kurumsal görünmenizin çok önemli olduğunu da lütfen unutmayın. Bu yüzden e-ticaret sitenizde olası yaşanacak müşteri problemlerine çözüm üretmek için canlı destek bölümü eklemeniz gerekmektedir. İşte ücretsiz en iyi canlı destek servisleri

Tawk.to Canlı Destek Sistemi

Bu platform belik de ücretsiz canlı destek eklentisi konusunda en iyisi diyebiliriz. Çok farklı özellikleriyle, çok farklı detaylarıyla bu site üzerinden canlı destek kodunuzu alıp e ticaret sitenize entegre ederek kurumsal bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Tawk.to canlı destek sisteminin en önemli özelliği kuşkusuz detaylara manul olarak müdahale edebiliyor olmanız. Kısaca ticaret sitenizin rengine göre canlı destek modülüne müdahale edip aynı renk tonlarını kullanabiliyorsunuz. İçeriğinde ki analiz ve raporlama alanları ile hangi müşterinin sitenizde ki hangi ürünlere baktığına kadar çok izlemeyi yapabiliyorsunuz.

Dahi.ai Canlı Destek Sistemi

Bir diğer canlı destek sistemi ise Türk geliştiricileri tarafından hizmete sunulan ve tamamen ücretsiz olarak hizmet veren bir sistemden bahsediyoruz. Bir üstte ki tawk.to ya ek olarak burada dil desteğinin Türkçe olması artı bir özellik. Türkiye’de çoğu kurumsal e-ticaret sistemi Dahi.ai destek sistemini kullanıyor. Bir diğer artı özelliği ise canlı destek sisteminde hiç bir şekilde firmanın reklamı bulunmuyor.

Genel olarak bu hizmeti veren firmalar ya ücretli ya da ücretsiz olsa bile reklamlı sürüm kullanılmasına izin veriyor. Eğer sizin de canlı destek sistemine ihtiyacınız varsa bu iki markayı kesinlikle incelemenizi tavsiye ederiz. Yaşayacağınız her türlü sorun için bu iki sitenin destek ekibi size fazlasıyla yardımcı olacaktır. Bir sonra ki yazımızda görüşmek, buluşmak dileğiyle.

1 Yorum

  1. Ticaret sitesi kuracak kişiler elbette profesyonel görünmekten çok profesyonel olmalıdır. Bu şartları oluşturmadan satışa başlamak intihar olacaktır. Kullanıcı çabuk küser ve linç eder. İnsanlar sabırsızdır. Her an kendilerine cevap verilmesini isterler bunun çok zor olacağı aşikar kimin ne zaman yazacağı belli değil maalesef gece vardiyasına adam bırakacak gücünüz de yoksa bazı radikal kararlar alacaksınız. Öncelikle konuda belirtilen canlı destek yazılımlarının mutlaka sitede olması şart alınacak kararlar şöyle bir zaman aralığı verirsiniz ki o zaman aralığından sonra yazan müşterinizde mesai saati başladığınızda geri dönüş yaparsınız bu tür durumlarda müşteri çalışma saatini bekleyecektir. Son olarak konuda geçen eklentilerin dışında ODTÜ Teknokent AR-GE Merkezin de Türk mühendisler tarafından geliştirilen bir yazılım olan Ondestek kullanmayı öneririm

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz