Merak edilen en önemli konulardan birisi kuşkusuz e-okul öğrenci girişi yap 2020 yılında nasıl yapılıyor? Her yıl sistem güncellemesi yapan Milli Eğitim Bakanlığı bu yılda yine öğrenci sisteminde yeni güncellemelere gitti. Bu yazımızda sizlere nasıl giriş yapabileceğiniz konusunda bilgiler vereceğiz ancak hala e okul sistemini bilmeyen velilerimiz bulunmaktadır. Dilerseniz bu sistem ne işe yarıyor ve neden bir veli olarak e-okul öğrenci giriş sistemini bilmeniz gerektiğinden bahsedelim.

Yazı İçeriği

E-Okul Sistemine Nasıl Kayıt Olunur?

Öncelikle E-okul veli bilgilendirme sistemi diyebiliriz. Yani yıl boyunca velisi olduğunuz çocuğun okul içinde girmiş olduğu sınavların sonuçlarını, devamsızlıklarını, kısacası okulda geçirdiği olumlu olumsuz her şeyi görebildiğiniz bir platformdur. Bu platforma e-okul.meb.gov.tr internet sitesine girerek velisi olduğunuz çocuğun T.C kimlik numarası ve okul numarasını site içinde ki güvenlik kodunu doğru bir şekilde girerek kayıt olabilirsiniz.

E-Okul Öğrenci Hangi Okula Gidecek?

E-okul sisteminin bir diğer önemli yanı ise öğrencinin sicilini göstermesidir. Hem öğrencileri hem de veliler için çok önemli olan bir konuyu da yine bu sistemden görebilirsiniz. Velisi olduğunuz öğrenci hangi okula gidecek? Öğrencinin yerleştirildiği okulu yine bu sistem üzerinden rahatlıkla görebilirsiniz.

E-Okul VBS Neden Önemli?

E-Okul VBS yani Veli bilgilendirme sistemi neden önemli bundan bahsedelim. Öncelikle bu yazıyı yazan editör olarak velilerimizde çok iyi bilirler ki bizim zamanımızda böyle bir sistem yoktu. Şuan öğrencilerin çoğunluğu bu sistemi sevmeseler de başarıları için takip edilmek zorundalar. Bir öğrenci olarak bu yazıyı okuyorsanız ve çevrenizde ”Ben bugünkü şartlarda okusaydım bilim adamı olurdum” diyenler varsa, sırf bu nedenden yani okuduğu dönemde E-okul sistemi olmadığından dolayıdır.

Eskiden öğrenciler rahattı! Rahatlık nedeniyle kendilerini derslere veremiyorlardı. Bu nedenle başarısızlıklar geldi. Öğrencilik döneminde asla serbest olmamanız taraftarı olduğumu bilmenizi isterim. Göreceksiniz ki yıllar sonra, öğrencilik hayatınız bitip iş hayatına atıldığınızda bu sözlerimin ne kadar doğru olduğunu anlayacaksınız. Bu yazımızda size hem tavsiye hemde bu sistemin ne kadar yararlı olduğundan bahsettik. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz