Kısa bir süre önce Ptt tarafından 20 yaş ile 65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı kararı alınmıştı. Ancak çoğu kişi tarafından E Devlet Ücretsiz Maske Alma yöntemini bilmediği için bu yazıyı hazırlama kararı aldık. Geçtiğimiz pazar günü itibariyle insanların ücretsiz talep edebilecekleri formu internet sitesi üzerinden doldurulması istenirken, yaşanan yoğunluk nedeniyle sistem çökmüştü. Yaşlısından gencine herkes tarafından ücretsiz maske alabilmek adına siteye giriş yapılması nedeniyle sistem hizmetini durdurdu, çünkü sistem hata vermeye başladı. Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki, bu hizmet 20 ile 65 yaş arasına haftalık 5 adet maske vermek için oluşturuldu. Neden herkese maske verilmiyor diye soruyorsanız bunun en net cevabı ise bu yaş aralığında ki insanlara sokağa çıkma yasağı koyulmadığı ve sağlık açısından tehlikeli görüldüğü nedeniyle bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanacaklar. Bu hizmete başvuru yapabilmeniz için öncelikle bir takım bilgilere ihtiyaç var.

Yazı İçeriği

E-Devlet Maske Siparişi Verme

Öncelikle E-devlet üzerinden maske almak için e-devlet giriş bilgilerinizin olması gerekiyor. Eğer yoksa size en yakında PTT şubesinden size özel şifreyi ücreti karşılığında alabilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra E-Devlete giriş yapın ve arama bölümüne ”Maske” yazın. Size maske ile ilgili bölüme yönlendirecek sayfalar ekranda gözükecektir.

İlgili maske istek alına geldiğinizde sizden bazı önemli bilgiler istenmektedir. Adınız soy adınız, doğum tarihiniz, Türkiye cumhuriyeti vatandaşlık numaranız, ev adresinizi eksiksiz olarak ilgili maske alım formu ile gönderdiğiniz takdirde mümkün olan en kısa süre içerisinde Ptt kargo ile haftalık 5 adet olmak üzere maskeniz gönderilecektir. Bu yaş aralığında olan her aile bireyi bu fırsattan yararlanabiliyor.

Tarafınıza gönderilecek olan maske kaliteli ve 3 katlı maske olarak gönderilmektedir. Bu nedenle bu maskeleri kullanarak çok rahat bir şekilde günlük market alışverişlerinizde eğer işe gidip geliyorsanız, bu süreçte, dışarı çıkmak zorundaysanız yine böyle durumlarda çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Edevlet maske alma formu doldurmak için buraya tıklayarak ilgili forma ulaşabilirsiniz. Yapamadığınız ya da ilgili form sayfasına ulaşamadığınız takdirde lütfen yorumlar bölümünde dile getiriniz. En kısa süre içerisinde tarafınıza dönüş yapılıp yardımcı olacağız.

1 Yorum

  1. 3 Gün önce E-Devlet değil ama PTTAVM sitesinde eşim ve kendim adıma tc girerek maske talebinde bulundum fakat bugün 3. gün daha ses seda yok 🙂 sanırım hava gazı çıkacak bu iş e-devletten yapmadık umarım bilgi toplayan bir dolandırıcılık sitesi değildir. Şimdi kendi kendime kurt düşürdüm bu e-devletten yapıldığını keşke önce öğrenseydik neyse artık diğer haftaların maskesini e-devlet üzerinden isteriz teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz