Yaşlısı genci fark etmeksizin yediden yetmişe herkesin dönemsel psikolojik açıdan sorunları olmuştur. Kimileri sevgi başlıklı depresyonlar yaşarken, kimileri geleceğe yönelik umutsuzluklar nedeniyle depresyona girer. Kısacası Depresyonun yüzlerce alt başlığı olmaktadır. Bu alt başlıkların tek ortak özelliği ise mutsuzluktur. Hiç mutlu olup depresyona giren birilerini gördünüz mü? Cevabınız tabi ki hayır olacak.

Mutsuz olmak için mutlu olmaktan çok nedenlerimiz var. Yaşantımız, ekonomik sorunlarımız, aile içi sorunlarımız, ikili ilişkilerde yaşadığımız problemler depresyona girmemiz için büyük etken diyebiliriz. Peki Depresyondan kurtulmak için etkin yollar nelerdir? Bu durumdan kurtulmak için sizlere bazı önerilerimiz var.

Depresyon Nedir? Depresyondan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Öncelikle bu hayatın başlangıç ve birde bitiş noktası olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bizlere bahşedilen hayatı güzel yaşamak için sebeplerimizi en önemli noktası budur. Bu hayatı süresiz yaşayabilecek olsaydık, ya da ölümsüzlük iksiri olsaydı ve bunu kullanabilseydik, o zaman kendimizi üzmenin önemsiz olduğunu düşünürdük.

Hayata her zaman mutlu olma odaklı bakarsak, bizi mutsuz eden her ne varsa, yavaş yavaş hayatımızdan temelli olarak çıkacaktır. Mutsuzluktan kastımız kesinlikle üzüntü değildir. Üzün tabi ki insanoğlunun temelinde olması gereken bir duygudur. Ancak sizi mutsuz eden her neyse sizinle olmayı hak etmediğini bilmenizi isteriz. Bununla ilgili Kronik Mutsuzluk sebepleri konusuna göz atabilirsiniz.

Depresyondan Kurtulmak

Şuandan itibaren sizi mutsuz eden her düşünceyi aklınızdan tamamen çıkarmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için keyif aldığınız sosyal aktivite planları yapın. Örneğin sinemaya, yakın arkadaşlarınız ile mesafeli evde dizi izleme keyfi yaşamaya, aileniz ile birlikte yeni yerler keşfetmek gibi aktivitelere katılarak, mutluluk hormonlarınızı devreye sokabilirsiniz. Bu arada depresyonun belirtisi olan Halsizlik nedenleri ve kurtulma yolları başlıklı konumuza göz atamanızı tavsiye ederiz. Depresyondan Kurtulmak konusunda diğer bilgilere geçiş yapalım.

 Mutluluk Hormonları Nasıl Çalışır?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere sosyal aktiviteler bu hormonların çalışması için yeterlidir. Ancak bu aktivitelere katılma durumunuz yoksa, bu tarz sorunlar yaşayan ve bu sorunları nasıl aştığını anlatan kişilerin videolarını izleyebilirsiniz. Evde uğraş vereceğiniz işler yine depresyondan kurtulmanıza neden olacaktır.

Yukarıda ki videoyu izleyerek bu konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bir an önce bu döngüden kurtulacağınıza olan inancımız yüksek. Umarız en kısa sürede sağlığınıza kavuşur ve eski neşeli halinize geri dönersiniz. Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz