Yaşlısı genci fark etmeksizin yediden yetmişe herkesin dönemsel psikolojik açıdan sorunları olmuştur. Kimileri sevgi başlıklı depresyonlar yaşarken, kimileri geleceğe yönelik umutsuzluklar nedeniyle depresyone girer. Kısacası Depresyonun yüzlerce alt başlığı olmaktadır. Bu alt başlıkların tek ortak özelliği ise mutsuzluktur. Hiç mutlu olup depresyone giren birilerini gördünüz mü? Cevabınız tabi ki hayır olacak. Mutsuz olmak için mutlu olmaktan çok nedenlerimiz var. Yaşantımız, ekonomik sorunlarımız, aile içi sorunlarımız, ikili ilişkilerde yaşadığımız problemler depresyone girmemiz için büyük etken diyebiliriz. Peki Depresyondan kurtulma yolları nelerdir? Budurumdan kurtulmak için sizlere bazı önerilerimiz var.

Depresyon Nedir? Kurtulma Yolları Nelerdir?

Öncelikle bu hayatın başlangıç ve birde bitiş noktası olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bizlere bahşedilen hayatı güzel yaşamak için sebplerimizi en önemli noktası budur. Bu hayatı süresiz yaşayabilecek olsaydık, ya da ölümsüzlük iksiri olsaydı ve bunu kullanabilseydik, o zaman kendimizi üzmenin önemsiz olduğunu düşünürdük. Hayata her zaman mutlu olma odaklı bakarsak, bizi mutsuz eden her ne varsa, tavaş yavaş hayatımızdan temelli olarak çıakcatır. Mutsuzluktan kastımız kesinlikle üzüntü değildir. Üzün tabi ki insanoğlunun temelinde olması gereken bir duygudur. Ancak sizi mutsuz eden herneyse sizinle olmayı hak etmediğini bilmenizi siteriz.

Şuandan itibaren sizi mutsuz eden her düşünceyi aklınızdan tamamen çıkarmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için keyif aldığınız sosyal aktivite planları yapın. Örneğin sinemya, yakın arkadaşlarınız ile mesafeli evde dizi izleme keyfi yaşamaya, aileniz ile birlikte yeni yerler keşfetmek gibi aktivitelee katılarak, mutlulk hormanlarınızı devreye sokabilirsiniz.

 Mutluluk Hormonları Nasıl Çalışır?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere sosyal aktiviteler bu hormonların çalışması için yeterlidir. Ancak bu aktivitelere katılma durumunuz yoksa, bu tarz sorunlar yaşayan ve bu sorunları nasıl aştığını anlatan kişilrin videolarını izleyebilirsiniz. Evde uğraş vereceğiniz işler yine depresyondan kurtulmanıza neden olacaktır.

Yukarıda ki videyou izleyerek bu konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bir an önce bu dögüden kurtulacağınıza olan inancımız yüksek. Umarız en kısa sürede sağlığınıza kavuşur ve eski neşeli halinize geri dönersiniz. Bir sonra ki yazıda görüşmek dileğiyle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz