Yaklaşık 3 ay önce 2020 yılına girdiğimiz andan itibaren tüm dünya’Da doğal afetler, savaşlar ve insanlar için olağan dışı olaylar yaşanmaya başladı. Buna tesadüf mü denir bilinmez ancak bu yılın ilk çeyreğini tamamlamamıza az bir süre kalmışken yaşanılanlar hiçte iç açıcı değil. Depremler, savaşlar, yangınlar, sel afetleri, çekirge istilaları ve insanoğlunun direnmesi gereken en önemli konu! Başımıza musallat olan Corona Virüsünden Nasıl Korunmalıyız?  Bu soruya detaylı olarak cevap vereceğiz ancak Corona virüsünden kurtulmamızın üzerinden 3 yıl geçtiğinde, bu yazıyı görüp karşılaşsanız bile, yaşadıklarınızı yorum bölümünde paylaşarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Bunu istiyoruz çünkü bu salgın bir gün son bulacak ve insanoğlu bu salgını yenmeyi başaracaktır.

Konu başlığında da belirttiğimiz üzere her geçen gün vaka sayısı artıyor. Corona Virüs salgınını anlık olarak takip edebileceğiniz bir sistem geliştirildi ve güncel vaka sayısını hangi ülke de ne kadar kişi de corona virüs bulaştığını görebiliyorsunuz. Bu haritaya yazının sonunda bulunan bağlantı yolu ile ulaşmanız mümkün. Ülkemizde yaklaşık 1 hafta önce 1 kişide virüs tespit edilirken bu bir haftalık süreç içerisinde ülkemizde tespit edilen Corona Virüs tespiti 18 kişiye çıktı. Şuan ülkemizde oynanan futbol müsabakaları seyircisiz, toplu eğlence mekanları ise kapatılmış durumda. Sağlık bakanlığı tarafından an ve an açıklamalar yapılarak tespitler hakkında bilgilendirmeler yapılıyor. 85 Milyon nüfusu olan bir ülke de mutlaka artış olacaktır ancak sağlık bakanlığının düzenli çalışması nedeniyle bu süreci minimum düzeyde hasarla kapatacağımıza inanıyoruz. Aşağıda bulunan Corona Virüs Riskine Karşı 14 kural videosunu izleyerek önlem almayı ihmal etmeyiz.

 Özellikle toplu alanda bulunan bireylerin çok dikkatli olması gerektiğini belirtmek isteriz. Toplu taşımalar, kampüsler, alışveriş merkezleri! Aklınıza gelebilecek kalabalık olan tüm bölgelerden bir süre uzak durmanız gerektiğini lütfen unutmayınız. Kısa bir süre içerisinde ülkemizde de sokağa çıkma yasağı getirilebilir. Böyle bir durumda panik yapmamanız gerektiğini ve sağlık bakanlığı tarafından verilen talimatlara uymanız gerektiği konusu en önemli unsurlardan birisi diyebiliriz. Diğer ülkelerde ki gibi can kaybının olmaması için lütfen tüm önlemleri aldığınızdan emin olunuz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz anlık virüs takip haritasına Corona Virüs Haritası tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Tüm dünya aynı Türkiye gibi bu virüsle mücadele halinde vaka sayıları her gün 20 – 30 artıyor dünyada bir günde 800 ölüm yaşayan ülkeler var bu virüs hiç ciddiye alınmadı. Ciddiye alınmadığı gibi sıcaklar başlayınca biter diyerek trajikomik espriler yapan eşek kadar adamlar çıktı. Sonuç hepsine korona bulaştı halklarına korona bulaştı şimdi aşı çıksın diye bekliyorlar. Aşının çıkması en az 1 sene sürer hastalık hakkında bilgimiz yok ki antikor üretelim. Bu iş bence maske üretmekle de olmaz maskeyi sağlık çalışanlarına ve kronik hastalığı olanlara üretmek lazım. Etrafta o kadar kirli bilgi var ki saf alkol için tarih öncesi insanlarımız var. Ya Allah aşkına evinizde oturun suya sabuna dokunun mümkün olduğu kadar evde kalın. Şuan bu salgının nisan ayında da devam edeceğini ön görüyorum yeterli derecede önlem alınırsa nisan ayından sonra yavaş yavaş azalacaktır. Ama önlem alınmazsa işimiz çok zor bu hastalığın önünü alamayız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz