Maalesef ki yaşadığımız dünya da birileri az çalışıp çok kazanırken çoğu kesim ise çok çalışıp az kazanacak. Dünyanın işleyiş döngüsü bu mu? Az çalışıp nasıl çok para kazanılır? Tabi ki bu yazımızda belirttiklerimiz kesin sonuç vermeyecek ancak sizlere vereceğimiz tavsiyeler ile az çok ne yapmanı gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. Öncelikle konuya giriş yapmadan önce lütfen, bu konu hakkında ki fikirlerinizi yorum bölümüne yazınız. Hatta ilk yorum yapan beş kişiye özel bir hediyemiz olacak. Bu önemli uyarımızdan sonra asıl konumuza geçiş yapalım. Size aslında çok önemli bir soru yönelteceğim. Hazır mısınız? Çok Çalışıp Az Kazanan İnsanlardan Ne Farkınız Var? Bunu hiç düşündünüz mü? Gelin bu sorunun cevabını beraber bulalım.

Çok Çalışıp Az Kazanan İnsanlardan Ne Farkınız Var?

Aslında bu soruyu cevapladığınız da neden çok çalışıp az kazanan insanlardan olduğunuzu dile getireceksiniz. Tabi ki Allah herkese helal kazanç versin ancak, 10 saat hamallık yapan bir birey iş sonu yevmiyesi 70 TL para alıyor. Aynı saat diliminde çalışan bir bankacı ise çok fazla vücut eforu sarf etmeden 80 TL kazanıyor. Burada ki örnek her iki bireyin tek farklarının öğrenim durumları değil maalesef.

Yani üniversite öğrencisi olsanız dahi eğer ticarete yatkın bir birey değilseniz, maalesef rahat bir şekilde refah standartlarının üzerinde gelir kazanmak sizin için hayal olacaktır. Peki ne yapmanız gerekir? İşte sosyal hayatınızı etkilemeden kazanç sağlamak için tavsiyeler.

Sosyal Hayatınızı Etkilemeden Kazanç Sahibi Olmanın Yolları

Öncelikle ne olursa olsun, sizi ne kadar etkilerse etkilesin, illegal kazançlardan uzak durmalısınız. İllegal kazançlar sizlere görmediğiniz tatmadığınız kazançlar getirebilir ancak, sonunda mutlaka hayal kırıklığına uğrarsınız. Yeniliklere ve öğrenime açık olmalısınız. Meraklı olmak her zaman iyidir. Çevrenizde yaşam düzeyi üst seviyede olan insanların ne iş yaptıklarını öğrenip araştırmalısınız. Küçük yatırımlar ile İnternet dünyasına giriş yapabilir, küçük ürün satışları yapabilir gelirinizi ya da yatırımınızı katlaya bilirsiniz. İş dünyanız da asla ezilen taraf siz olmayın. Parayı veren düdüğü çalıyorsa, o düdüğü imalat edene de saygı gösterilmesi gerekir.

1 Yorum

  1. Çok güzel bir yazı öncelikle Teşekkür ederim. Şimdi çok çalış az kazan olayına girmeden şunu belirteyim maalesef ülkemiz faşist düşünceye sahip kişilerce yönetiliyor. Mantık şu en tepede ki yumruğunu sıkar yumruktan damlayan suyu fakirler içer. Bu ülkede devrim olmadığı sürece değişmeyecek kuraldır. Atatürk Cumhuriyeti ilan ettikten sonra 5 yıllık 10 yıllık kalkınma planları ile tarım ve hayvancılıkta büyük gelişme sağladı yabacı yatırımcılara fabrikalar yaptırdı hani şu zarar ediyor diye özelleştirilen fabrikalar ve Almanlara yurdun 4 bir yanına demir rayları döşeterek ulaşımda da devrim yaptı anlatmama gerek yok her Türk genci bu inkılap ve devrimleri bilir Bu işi nereye bağlayacağım ülkeleri yönetenler ülkede ki insanların zenginlik fakirlik kavramını belirler. Üretim yapmayan ülkede sanayi çarkı olmayan ülkede faşist bir yönetim olduğu anlaşılır. İşte insanlar arasında ki gelir eşitsizliği bu durumdan kaynaklanıyor. Yönetimler değişmedikçe değişen yönetimde devletin malını çarçur etmek yerine tasarruf yapıp eşitlik kavramına önem verirse işte o zaman o bankacı ve işçi arasında ki far lise mezunu ve üniversite mezunu arasında ki fark kalkar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz