Kullanılan tablet, telefon ve bilgisayar gibi cihazlarınız arasında dosya transferini kolaylıkla sağlayan AirDroid kullanımı hakkında kurulum, kullanım gibi tüm özelliklere bu yazımızda yer vereceğiz.

Akıllı cihazlar ve bilgisayarlarımız artık herkesin hayatında vazgeçilmez bir yere sahip durumdadır. İnsanlar bu cihazlarını aktif bir şekilde kullanıyor ve her cihazında ayrı ayrı dosyalar barındırıyorlar. Eski dosya transfer yöntemlerine göre daha basit ve işlevsel bir kullanım sağlayan AirDroid ile aynı Wi-Fi ağını bağlı olan cihazlarınız arasında bile kablosuz olarak kolaylıkla dosya transferi sağlanabiliyor.

AirDroid şuan için sadece Android, iOS , MacOS ve Windows işletim sistemlerine sahip olan cihazlarda kullanılabiliyor. Özellikle Android kullanıcılarına daha fazla esnek kullanım sağlayan AirDroid’i tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıma sahip olabiliyorsunuz. Uygulamada bulunan reklamları kaldırabilmek için ise, “AirDroid Premium” üyelik satın alınabiliyor.

AirDroid Nasıl İndirilir?

Tüm cihazlarınız arasında basit bir şekilde dosya transferine olanak sağlayan bu güzel uygulamayı indirebilmek için AirDroid resmi internet sayfasına giriş yapmanız yeterli. Sayfaya giriş yaptıktan sonra “Download” sayfasından cihazlarınıza uygun olan sürümleri indirmeniz gerekiyor. Mobil uygulamaların yanında MacOS ve Windows için masaüstü sürümlerin de bulunduğunu özellikle belirtelim.

AirDroid Nasıl Kullanılır?

AirDroid uygulaması ile dosya transferi gerçekleştirilebilmek için öncelikli olarak uygun işletim sistemi uygulamasını cihazınıza kurmanız ve sonrasında bir üyelik oluşturmanız gerekiyor. Mobil uygulamalar üzerinden veya direkt olarak resmi internet sitesinden ücretsiz bir şekilde hesap açılabiliyor. Üyelik işlemini başarı ile tamamladıktan sonra tüm cihazlarınızda uygulama üzerinden aynı hesap bilgileri ile giriş yapmanız gerekiyor. Bu giriş işleminden sonra otomatik olarak tüm cihazlarınız birbirini tanıyacaktır.

AirDroid ile Bilgisayar ve Mobil Cihazlar Arasında Dosya Transferi Nasıl Yapılır?

Bilgisayar ve mobil cihazlar arasında dosya transferi yapabilmek için öncelikli olarak özellikle mobil cihazlarınıza AirDroid uygulamasını yüklemiş ve hesabınız ile giriş yapmış olmanız gerekiyor. Daha sonrasında eğer mobil cihazlardan bilgisayara dosya aktarımı sağlamak istiyorsanız; AirDroid masaüstü sürümünde oturum açmanız veya resmi internet sitesinden hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bu giriş işlemini yaptığınızda sol tarafta hesabınız ile giriş yapılan tüm cihazları görebiliyor olacaksınız. Bu dosyalar arasından bilgisayarınıza transfer edebileceğiniz dosyaları seçerek “İndir” seçeneği ile bu dosyaları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Eğer birden fazla dosya seçili ise uygulama otomatik olarak “ZIP” uzantılı bir şekilde sıkıştırma yapacaktır. Bu şekilde telefonunuzda bulunan her dosyayı bilgisayarınıza indirebilmeniz mümkün. Ayrıca bu şekilde dosyaları seçip, ekranın üst kısmında bulunan “Çöp Kutusu” simgesine tıklayarak mobil cihazınızda bulunan dosyaları silmeniz de mümkündür.

AirDroid sayesinde aynı zamanda bilgisayarınızda bulunan dosyaları da mobil cihazlarınıza aktarabilmeniz mümkündür. Bunun için yine bilgisayarınızda web sürümünde veya masaüstü uygulamalarında oturum açmanız gerekiyor. Daha sonrasında “Dosya Yükle” butonuna tıklamanız halinde bilgisayarınızda bulunan tüm dosyaları görebileceksiniz. İstediğiniz dosyaları seçtikten sonra “Yükle” butonuna tıklayarak bu dosyaları mobil cihazlarınıza yüklemeniz mümkün.

Android Telefonu Uzaktan Kontrol Edebilmek

AirDroid ile tüm mobil ve bilgisayar ortamlarından, cihazlar arasında dosya transferi gerçekleştirmeniz oldukça kolay bir şekilde mümkün hale geliyor. Ancak yazımızın başında belirttiğimiz gibi Android için ekstra özelliklerin kullanımı da mümkün oluyor. Eğer bir Android cihaza sahipseniz, AirDroid ile bu cihazınızı bilgisayarınızdan kolaylıkla kontrol edebileceksiniz. Peki, bu kontrol neleri kapsıyor?

AirDroid uygulaması kullanarak hesabınıza giriş yaparak, tanımlama yaptıktan sonra isterseniz telefonunuz üzerinden SMS gönderimi yapmanız mümkün. Sol tarafta bulunan “Mesaj” simgesine tıklayarak, bilgisayarınız üzerinden yazdığınız bir mesajı telefonunuz ile gönderebiliyorsunuz. Eğer isterseniz “Bildirim” seçeneğini aktif hale getirirseniz, telefonunuza gelen bildirimleri direkt olarak bilgisayarınızda da görebilirsiniz. Ayrıca uygulamanın sahip olduğu “AirMirro” ile telefon kameranızı kontrol edebilir, “AirIME” isimli özellik ile telefondaki uygulamalarınıza bilgisayar klavyesi ile giriş yapabilirsiniz.

İnsanların günümüz şartlarında birçok cihazı aynı anda kullanıyor olması ve bu cihazlar arasında dosya transferinin her durumda kolaylıkla gerçekleştirilemediğini biliyoruz. İşte bu durumlar için oldukça pratik ve işlevsel bir alternatif çözümler sunan AirDroid’i kullanmak birçok sorunun çözümünü de beraberinde getirmektedir.

2 YORUMLAR

  1. Öncelikle çok Teşekkür ederim tam aradığım konuydu bende şirket bilgisayarı için böyle bir program arayışındaydım. Şimdi ben normalde kablo ile bağlantı yaparak veri alışverişi yapabiliyordum Bu AirDroid ile dosya paylaşımı ne kadar güvenli olacak ayrıca bazı güvenlik duvarlarını geçebilecek mi? iş yerinde kullandığım pc için kullanmak istiyorum ama admin korumalı bu korumayı aşması kolay olur mu yoksa çok mu uğraştırır.

    • Güvenlik protokolleri şirketler bazında değişkenlik göstermektedir.Sizin şirketin güvenlik protokolü bu program üzerinden gelen verileri izin vermesi halinde; veri aktarımı ve benzeri işlemleri yapabilirsiniz.

      Programın internet sitesinde kullanıcılarının güvenliği hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz