üzülen adam

Yörük Ali Efe İlkokulu’nda görevli öğretmen Canan Azazi, geçen 11 Kasım’da, Girne Mahallesi Taşlıboğaz Mevkisi’ndeki hemzemin geçitten karşıya geçmek isterken 36 yaşındaki makinist E.B.’nin kullandığı İzmir-Aydın seferini yapan 34007 sefer sayılı yük treni çarpması sonucu olay yerinde yaşamını yitirdi. Canan öğretmen için bu Sabah Bey Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Aydın Vali Yardımcısı Abdullah Aslan, Aydın İl Milli eğitim Müdürü Pervin Töre, Canan Azazi’nin eşi Nevşehir İl Planlama ve Koordinasyon İl Müdürü Sabahattin Azazi, kızı Bilge Azazi (15), oğlu Deniz Azazi (19) ve annesi Emine Özgün (70) ile okul müdürleri, öğretmen arkadaşları ve yakınları katıldı. Azazi’nin Türk bayrağına sarılı cenazesi camiye getirildiğinde, eşi Sabahattin ile çocukları Bilge ve Deniz Azazi ile annesi Emine Özgün gözyaşlarına bağuldu. Tabuta sarılarak ağlayan Azizi’in eşi, çocukları ve annesi diğer yakınları tarafından güçlükle sakinleştirildi. Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğul’un kıldırdığı namazın ardından Azazi’nin cenazesi yakınlarının yaşadığı İzmir’in bornova İlçesi’nde gönderildi. Azazi için buradaki Ali Rıza Güven Camisi’nde ikinci bir cenaze töreni düzenlenip, ilçe mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

ÖĞRENCİLERİNDEN GİZLEDİLER

Öte yandan Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, bir ilke imza atıp, Canan öğretmenin öğrencilerine travma yaşamaması için “Öğretmeninizin başka bir okula tayini çıktı” diyerek, bir hafta izin verip, psikolojik destek için de rehber öğretmenlerden oluşan 5 kişilik ekip, kurdu.

Aydın’da Yörük Ali Efe İlköğretim okulunun 2. sınıf öğretmeni Canan Azazi (44), önceki akşam tren yolundan geçerken raylarda dolaşan bir yavru köpeği kurtarmak isterken, kendisi trenin altında kaldı. 50 metre sürüklenen Canan öğretmen olay yerinde öldü. Canan öğretmenin ölüm haberini alan arkadaşları hastaneye koştu. Acılı aileyi teselli eden Türkiye’nin tek kadın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, öğrencilerin olaydan etkilenmemesi için bir ilke imza attı. Canan öğretmenin 22 öğrencisine, “öğretmenlerinin tayininin çıktığını” söyleyerek bir hafta izin veren Töre, öğrencilerin olaydan etkilenmelerini önlemek için rehber öğretmenlerden oluşan 5 kişilik ekip kurdu.

VELİLERİ DE O TESELLİ ETTİ
Okul yönetimi, dün sabah Canan öğretmenin masasında ve sınıfında, fotoğrafı ve karanfillerle anma köşesi oluşturdu. Olayı sabah okula gelince öğrenen bazı veliler gözyaşlarına boğuldu. Sınıfta toplanan velileri de teselli eden Töre, “Çocuklarınız bu hafta evlerinde kalsın. Kriz ekibimiz çocuklarınızla sürekli temas halinde olacak. Sizlere ve öğretmenlerimize her türlü desteği vereceğiz. Sınıfımıza da en kısa zamanda yeni bir öğretmen atayacağız” dedi. Veliler, onlara anne şefkati gösteren Canan öğretmenin ölümünü, çocuklara açıklamakta zorlandıklarını söyledi

Detay: milliyet.com.tr/canan-ogretmen-son-yolculuguna-gundem-1969124/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz