salata

Zayıflama ve Genel Sağlıkla İlgili Bitki Kürleri

Canan Karatay zayıflama kürleri nelerdir? Canan Karatay diyet önerileri ile zayıflamak mümkün mü? Canan Karatay ülkemizin en önemli doktorlarından biridir. Kardiyoloji alanında yurtiçi ve yurt dışında birçok başarılı çalışmalar yapmıştır. Ayrıca son dönemlerde yiyeceklerin sağlımız üzerideki etkileriyle ilgili çalışmalar yapmıştır. Birçok kitap yazan Karatay’ın önemli eserlerinden birisi de “Karatay Diyetiyle Yaşam Boyu Sağlık” eseridir.

Bu kitapta zayıflama ile ilgili bildiğimiz birçok şeyin doğru olmadığını görüyoruz. Karatay hayatımızda birçok şeyin yanlış olduğunu gösterip doğrularını anlatmıştır. Tıpla ilgili birçok konuda meslektaşlarından farklı düşünüp tepkileri üzerine çekse de sonuç olarak uyguladığı tedavilerde yanılmamış ve birçok kişiyi sağlığına kavuşturmuştur. Canan Karatay özellikle hazırladığı bitki kürleri ile vücut için zararlı maddeleri dışarı atmıştır.

Canan Karatay’ın Zayıflama Kürleri

Canan Karatay’ın vücutta biriken bazı maddeleri vücuttan atmak için hazırladığı kürler bulunmaktadır. Çoğu bitki kürleri olan bu kürlere meyveler de ilave edilmektedir. Canan Karatay’ın meşhur kürlerinden bazıları şunlardır:

  • Maydanoz kürü
  • Lahana kürü
  • Akciğer temizleme kürü
  • Sarımsak limon kürü
  • Maydanoz limon kürü
  • Ceviz kürü

Bu kürlerin her biri bir hastalığın veya vücuttaki, bir sıkıntıyı gidermek için hazırlanmıştır. Özellikle bitkilerle yapılan kürleri oldukça ünlüdür.

Diyet Değil Bitki Kürleri İle Zayıflama

Canan Karatay, az az ama sık sık yiyin diyerek yemek yiyerek zayıflanabileceğini göstermektedir. Önce vücuttaki zararlı maddeler atılacak, bu da bitki kürleri ile yapılacak. Sonra spor yapılacak ve son olarak diyet yapılacak. Canan Karatay’a göre yağ yemek gerekir. Çünkü yağ yemeyen insanlar karbonhidrat tükettiği için obezite ortaya çıkmıştır. Sağlıklı yağlar yiyerek sağlıklı bir yaşamın söz konusu olabileceğini ve zayıflamanın ancak sağlıklı yiyeceklerle ve yiyerek söz konusu olabileceğini söylemektedir.

Canan Karatay’a göre kalori hesaplamadan, diyet yapmadan, doyana kadar yiyerek sağlıklı yaşamanın mümkün olabileceğini söylemektedir. Kahvaltıya çok önem veren Karatay, ilk yediğimiz öğün kahvaltıdır, bu sebeple kahvaltıya önem verin demektedir. Karatay’a göre kahvaltı iyi yapılırsa insan çok fazla acıkmaz, acıkırsa da ara öğünler yenilebilir. Ayrıca göre zayıflamak isteyen biri kuzu kapama yiyebilir ama pilavla olmaz. Bir de akşam 8’den sonra yemek yemek yok. İşte bu kadar basit…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz