Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın 20.04.2020 tarihinde gerçekleştirmiş olduğu ulusa sesleniş konuşmasında değindiği ve herkeste merak uyandıran “BTK Akademi nedir? ve BTK Akademiye nasıl giriş yapılır?” sorularını sizin için yanıtladık.

BTK Akademi Nedir?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın gerçekleştirmiş olduğu ulusa sesleniş konuşmasının ardından popülerliği artan BTK Akademi aslında 2017 yılından itibaren gençlerimizin bilişim sektöründe kendilerini geliştirmesi amacıyla Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih SAYAN’ ın öncülüğünde başlatılmış bir e-öğrenme projesidir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu’nun (BTK) öncülük ettiği bu projede BTK bünyesinde bulunan uzman eğiticilerin yanı sıra üniversite ve kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan eğitmenlerinde bulunduğu BTK Akademi ücretli ve ücretsiz olarak eğitim hizmeti vermektedir. İçerisinde kapsamlı ve çağın teknolojisine uygun eğitim programları bulunan BTK Akademi ülke genelinde kaliteli iş gücünü arttırmak ve bilgiye ulaşımın önündeki engelleri yok etmeyi hedefleyen bir eğitim merkezidir.

BTK Akademi içerisinde;

  • Yazılım Programlama,
  • Siber Güvenlik,
  • Telekomünikasyon Sistemleri,
  • Dijital Tasarım,
  • Kişisel Gelişim ve
  • Güvenli İnternet olmak üzere birçok dalda Türkçe ve İngilizce eğitimler verilmektedir.

BTK Akademiye Nasıl Giriş Yapılır?

BTK akademiye e-devlet üzerinden kolayca giriş yaparak, öğrenmek istediğiniz eğitimden ücretli yada ücretsiz şekilde faydalanabilirsiniz. Daha önceden kaydedilmiş ders videolarının (e-öğrenme) ve sanal ders ortamının bulunduğu bu sistemde almış olduğunuz eğitim sayesinde bilgiye doğrudan ve eşit şartlarda erişerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Sistemde bulunan bazı eğitimler için ön koşullar getirilerek, alınan eğitimlerin temellerini tam ve eksiksiz şekilde atmak hedeflenmiştir. Hibrit eğitim sistemi sayesinde sanal sınıflarda çevrimiçi eğitimlere katılarak, almış olduğunuz eğitimin sertifikalarını alabilirsiniz.

BTK Akademinin içeriğini zenginleştirerek Covid-19 isimli pandemi nedeniyle özellikle içerisinde bulunmuş olduğumuz bu zor dönemlerde gençlerimizin evde kalarak, kendilerini bilişim sektöründe geliştirmesi hedeflenmiştir.

 

6 YORUMLAR

  1. Güzel bir haber ama e devlet içerisinden siteye gittim Bu sayfa çalışmıyor uyarısı var daha baştan taşa denk geldik koskoca devlet bu şekilde bir işe girişip e devlette menü açıp buradan gençlerimiz eğitim alabilir diyorsa kimse kusura bakmasın sitenin yönlendiği linkini de kontrol etmeli. Link çalışıyor olsa inceleyip daha çok söylemek isterdim ama yinede düzeleceğini düşünerek şunları söyleyeyim. Bu evde kalmak için düşünülmüş güzel bir düşünce birde işin içinde eğitim varsa ve bu eğitim yazılım ile alakalı gençlerimize yönelik bir hareket ise daha güzel bir iş yapmışlar. Ne diyelim izleyelim görelim umarım herkes için hayırlı olur.

  2. Türkiye maalesef sanayi devrimi gibi bilişim sektöründe yaşanan devrime de seyirci kaldı. Geçte olsa şükür atılımlar geliyor. İnşallah ülkemizi dünya çapında temsil edecek uygulamalar üretilir. Şuan kullandığımız her uygulama, reklam izlemeleri, ücretli abonelikler neredeyse hepsi cebimizden çıkıp yurtdışına giden paralar.

  3. Harika bir bilgi teşekkür ederim. Hemen eğitime başladım sıfırdan programlama eğitimi istiyordum. C# ile başladım bakalım nasıl bir süreç olacak. Birde bu şekilde bir uygulamanın devlet tarafından desteklenmesi ayrıca gurur verici.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz