Biz Türklerin, hayat içinde, ikili ilişkilerde ya da kendi kendimize yönelttiğimiz saçma kalıplaşmış sorular vardır. Eğlenmeye ve okurken keyif alıp tebessüm etmeye ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde sizlere cevabını bildiğimiz ancak saçma olduğunu da inkar edemeyeceğimiz 5 soruyu ele alacağız. Soruları başlık halinde aşağıda görebilirsiniz. Tabi ki kendi yorumlarımızı da katmak istedik. O halde hadi başlayalım!

Yazı İçeriği

1- Çikolata mı Yiyorsun?

Kuzeniniz arkadaşınız, ya da herhangi bir şey tüketirken sizi o halde gören birileri, şu soruyu sorar. ”Vay Adana Kebap mı yiyorsun?” İçinizden belki ”yok çikolata yiyorum” demek gelse de karşınızda ki kişi bozulmasın diye, ”Evet, sende yemek ister misin” diyerek soruya soru sorularak cevap verilir. Sahi bu soru gerçekten neden sorulur? Gördüğünüz bir şeyi soru sorarak teyit etmek gözlerinize güvenemediğinizin belirtisi olabilir mi? Bence bunu bir düşünün.

2- Pardon Burası Boş Mu?

Bu sorular genelde Alışveriş merkezlerinin Fastfood yani yemek yeme alanlarında sıklıkla karşılaştığımız bir sorudur. Bunun dışında yine kafeteryalarda da dört kişilik bir masada tek oturuyor ve mekanda fazlasıyla kalabalıksa, bu soruyu duymama ihtimaliniz yok. Aslında bu soru bir yerde saçma bir yerde ise değil. Bu soruyu soran kişiler genelde masanıza başka birilerinin gelip gelmemesini öğrenmek için sorarlar. Ancak soru böyle sorulmamalı. ”Pardon, eğer gelecek birisi yoksa bu koltuğu alabilir miyim?”

3- Sen Hala Yatmadın mı?

Yaşamımız boyunca en az 27 kez duyduğumuz sorudur. Uyumadığımız halde gelip ”Sen hala yatmadın mı” sorusu yöneltilir. Bunun yerine ”Neden hala uyumadın” sorusu çok daha mantıklı değil mi?

4- Sen Yaşıyor muydun Yaaa!

Sitemli sorular listemizin belki de en can alıcı sorusudur. Karşımızda ki insanı uzun zamandır görmediysek yönelttiğimiz soruların en başında gelir. Bu soru karşılığı şuan okurlarımız tarafından linç yer miyiz bilinmez ama saçma sorular listesinde bu soruda var. 🙂

5- Kalktın mı?

Tarihimizin belki de en saçma sorularından birisi de kalktığını gördüğünüz bir kişiye ”Kalktın mı” diye sormaktır. 🙂 Değerli okurlarımız yorum bölümünde bu soruyu değerlendirmelerini istiyoruz. Neden kalktığını gördüğünüz bir kişiye ”kalktın mı” diye sorarsınız? Mantıklı bulduğumuz cevap sahipleriyle ilerleyen zamanda okul sayfamdan yayınlanmak üzere kısa bir sohbet gerçekleşitireceğiz.

2 YORUMLAR

  1. Hocam İnternet sitesi kaç odalıdır sorusu bence efsane olmuş 🙂 diğer soruları tek tek cevaplayacak alacak olursak Çikolata mı Yiyorsun? konuya girme sorusudur bizim buralarda genelde herkes kullanır. Yada ooo kebap mı yiyorsunuz şaşırma eylemi anlatır. Bensiz mi yiyorsunuz anlamı da çıkarabilirsiniz. Sen Hala Yatmadın mı? annelerimiz bize uyumadığımız zaman söylerdi kızma anlatır. Sen Yaşıyor muydun Yaaa! seni uzun zamandır görmedik anlamı çıkarır 🙂 Kalktın mı? buna lafım yok 🙂 Pardon Burası Boş Mu? bu kelimede sanıldığı gibi boş olduğunu görüp de sormadan çok izin isteme eylemi yani kısaca bura boş ben buraya oturacağım iznin olursa demek onu bunu boş verin de Adana’ya gelinde soruya soru ile cevap verildiğin de beyninizin nasıl yandığını deneyimleyin Adana dan selamlar .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz