Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle birlikte, kullandığımız telefonların menüsünde yer alan marketlerde sayamayacağımız android oyunlar ya da ios oyunlar bulunmaktadır. Ancak şuan öyle bir oyun var ki, Counter Strike oyununu sanırım bay bayan, bilmeyen yoktur. İşte bilgisayarda Counter Strike oyunu neyse, şuan da PubG oyunu da aynısı diyebiliriz. Ayrıca bu belirttiğimiz oyunun hem bilgisayar sürümü hem de mobil sürümü bulunmaktadır. Çok kısa sürede 100 milyonun üzerinde oyuncusu olmayı başaran Tencet Games büyük bir başarı yakaladı diyebiliriz. Muhtemelen bu yazıyı okuyan sen, bu oyunun kitabını yazmış olabilirsin. Çünkü okul sayfam editörü olarak artık pazarda ki pazarcı ağabeylerimizin bile elinde telefon, bu oyunu oynadığını görüyoruz. Peki mobilde oynamak yerine bu oyunu bilgisayarınızda oynamak ister misiniz?

PubG Mobile Bilgisayardan Nasıl Oynanır?

Daha önceleri Pubg Mobile Bilgisayarda Oynamak için bazı 3. parti uygulamalara ihtiyaç duyuluyordu. Öncelikle android simülatör programlarını bilgisayarımızda çalıştırıp, daha sonra pubg oyunununu oynaya biliyordur. Ancak artık Pubg Mobile oyunununu bilgisayarda oynamak için herhangi bir 3. yazılıma gerek kalmadı. Oyun firması kendi android motorunu geliştirdi ve resmi sitesi üzerinden bu oyunu bilgisayarınıza indirip oynayabilirsiniz.

Genel olarak arama motorlarında bilgisayar sistemi yani bilgisayar özelliği düşük olan oyun severler, PubG Mobile oyununu oynayamadıkları için üzgün olduklarını dile getiriyorlar. Oyun bilgisayar gereksinimi için en az 3 GB Ram istemektedir. Yani daha düşük özelliklere sahip olan bir bilgisayarda maalesef bu oyunu oynayamıyorsunuz. Aslında bunun bir çözümü var diyebiliriz. Eğer bu yazımıza yoğun ilgi gelirse, bu oyunu nasıl daha düşük bilgisayarlarda rahatlıkla oynaya bileceğinize dair sizi bilgilendireceğim.

PubG Mobile Kasma Sorunu

Bu oyunun aslında bağımlılık yaptığını söyleyebiliriz. Dört kişilik takım arkadaşlarınızla aynı anda sohbet edip, oyunu oynayabiliyorsunuz. Ancak şöyle bir durum var ki, yakınlarınızdan sizinle birlikte 4 kişi bu oyunu oynuyorsa, yani beraber oynuyorsanız, içinizde cep telefonu diğerlerinden daha düşük modelli olması nedeniyle oyun kasmaya başlıyor. Örneğin dört kişiden 2 kişi iphone 6s ile oynuyor. Diğer kalan 2 kişi ise General Mobile GM 9 Pro ile oynuyor diyelim. İşte General Mobile ile oynayan kişiler kasma sorunu hissedeceklerdir. Tekşi oyunlarda böyle bir problem olmuyor ancak takımlı oyunlarda kasma sorunu olabiliyor. Oysa ki örnek olarak verdiğimiz cihazlarda kasma sorunu olan cihazın özellikler daha iyi diyebiliriz. Oyun firması bununla ilgili kısa süre içerisinde resmi bir güncelleme yapacağını duyurdu. İyi eğlenceler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here