Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda şeytan üçgeni nerededir? Bu bölge Atlantik okyanusu üzerinde, ABD’nin Miami eyaletinde yer alıyor ve Miami’nin güney kısmında bulunuyor. Gemi ya da uçak kazalarının yaşandığı bu bölge ile ilgili birçok sinema filmi de çekildi. Kitaplar ve filmler ile oldukça gündemi meşgul eden bu bölge, insanlar için merak konusu. Okyanus üzerinde yer alan ve üçgen bir alanı kaplayan tehlikeli bölge, üzerinden geçen gemi ve uçakları adeta yok ediyor. Bu bölge ile ilgili yeni bir bilgi çıktı karşımıza.

Söz konusu bilgiye göre, bu bölgede var olan bir ada tespit edilmiş. 1600 km uzunluğunda ve 120 metre genişliğinde olan bu ada, bir anda yükselmiş. Yani daha önce kayıtlarda görünmüyor imiş. Yapılan açıklamaya göre, bu bölgede yaşanan kazaların ve bermuda şeytan üçgeninin meşhur olmasında payı olan detay, bomba etkisi yapan bulutlar. Diğer bir deyişle, bölgenin üzerinde yer alan bulutların basıncı ile ilgili bir durum söz konusu. Ama dediğimiz gibi, durumla ilgili şu ana kadar bilimsel bir net sonuç yok.

Bermuda Şeytan Üçgeni Gerçek Mi?

Bermuda şeytan üçgeni, özellikle denizcilerin sık sık karşılaştığı ve konuya dahil olduğu bir meseledir. Peki ama gerçek midir? Aslında bu konuda pek çok rivayet var ve yaşanmışlık var. Ama ortada bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum yok. Tabi gariptir ki, bermuda şeytan üçgeni pek çok sırrı da beraberinde getiriyor.

Altıgen bulutlar olarak bilinen bermuda şeytan üçgeni bölgesi, okyanusa doğru düşen ve oldukça güçlü olan hava akımlarına neden oluyor ve bu da bölgede bir anormal basınç yaratıyor. Başka bir söylemle şunu söyleyebiliriz ki, bugüne kadar yaşanan bermuda şeytan üçgeni kazalarını ve vakalarını bu ani hava değişimlerine bağlayabiliriz. Ama bu bir ihtimal. Bu bölgede, hiçbir şekilde iz bırakmadan kaybolan araç sayısı, şu an 200’ün üzerinde. Sayı olarak bakınca toplamda 8127 kişinin kaybolduğu bilgisi yer alıyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni Yaşanmış Olay

Rivayetlere göre kaybolan Flight 19 isimli uçak kaybolmuştu ve sebebi bu bölge idi. İkinci Dünya Savaşı’nda Amerika’nın bombardıman için kullandığı önemli bir uçaktı. Uçak, 5 Aralık 1945’te saat 14:00 gibi Florida’dan havalandığında her şey yolundaydı ve süreç bu devamlılıkta ilerledi ve sonrasında uçaktan bir daha haber alınamadı.

Bu tarz garip olayların ve çözümlerin ön plana çıkması, karşımıza da farklı bir dünya yaratıyor. Detaylı bir analiz olur da bilimsel bir sonuç ile karşımıza yeni veriler çıkar ise, o zaman sizlere daha detaylı bir içerik sunacağız değerli okurlarımız. Ama Bermuda şeytan üçgeni ile ilgili bütün konuş bu şekilde diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here