Herkes olmasa bile yeryüzünde ki çoğu insan hayatında mutlaka birine aşık olmuş muhtemelen hayatını birleştirecek kadar şanslı olmamıştır. Öncelikle şuan gerçekten çok değer verdiğiniz sevdiğiniz ve onunla mutlu olduğunuza inandığınız insandan ayrı kaldıysanız yalnız değilsiniz. Sizin şuan ki hissiyatınızı yaşayan yeryüzünde belki de milyonlarca insan var. Muhtemelen içinizde bir burukluk ve mutsuzluk var. Tabi bu durum gerçetken seven insanlar için geçerli. Birlikteliklere duygusunu sokmayan ve tamamen çıkar doğrultusunda ilişki yürüten insanlar şuan bu konudan ayrılabilir. Çözüme kavuşturmamız, iyileştirmemiz gerekenler gerçekten seven ve ayrılık sonrası üzülen insanlar! Şuan bulunduğunuz sendromdan kurtulmak için neler yapabileceğinize detaylara inerek çözüme gidelim.

Bu Dönemde Akıl Kalbin Aynası Olmasın!

Bu durum iyi mi kötü mü bilinmez ancak biz gerçekten duygulara önem veren bir milletiz. Duygusunu dışarıya yansıtmayan ve baktığınızda duygusuz olarak düşündüğünüz insanların dahi duyguları vardır. Öncelikle geçmişinize bakmanız gerekiyor. Hayatınızda birden fazla insan ile belirli aralıklar ile ilişki yürütmüş iseniz bu süreçten daha erken ve daha az yıpranmış bir şekilde ayrılabilirsiniz.

Özellikle lise ve Üniversite yıllarında iseniz değer verdiğiniz yıllarınızı beraber geçirdiğiniz insandan ayrılmanın acısını site editörü olarak bende yaşadım. Bu sürecin çok daha zorlu olduğunu biliyorum çünkü bu yaşlarda yaşanan ilişkilerin tutkuları oldukça fazla oluyor. Bu yazıyı okuyan bir veli iseniz lütfen çocuğunuzun böyle bir süreçten geçme ihtimalinin olduğunu, böyle bir süreçte çocuğunuza davranış konusunda çok hassas olmanızı rica ediyoruz.

Depresyon genelde kendinizi yalnız hissetmeye başladığınız süreçte başlar. Eğer yalnız olduğunuzu düşünüyorsanız, bilmeniz gerekir ki sizi çok seven aileniz ve arkadaşlarınız var.

Evet, zor bir süreçten geçiyorsunuz ancak hayat devam ediyor. Belki tekrar barışma ihtimaliniz var ancak kendinizi üzmek sadece size zarar verecek. Kendinize zarar vermek yerine zamanın en iyi ilaç olduğunu bilmeniz gerekiyor.

Zaman Size İyi Gelecek!

Size onu hatırlatacak her şeyden uzak durmalısınız. Slow müziklerden, onu anlatan şiirlerden kısaca motivasyonunuzu düşüren her etkinlikten uzak durup kafanızı dağıtacak opsiyonlara yönelmelisiniz. Göreceksiniz bu süreci atlatırken aslında hiç kimse için üzülmemeniz gerektiğini öğreneceksiniz.

Kendinize değer vermeyi ihmal etmeyin! Unutmayın ki size sizden daha fazla değer veren sadece ailenizdir!

1 Yorum

  1. Evet çok haklısınız ilaçların babası varsa o da zamandır. Yazınızı okudum çok etkilendim bu konuda size teşekkür etmem gerekir sayenizde bazı gerçekleri görüp bir karar aldım. Çukurova üniversitesi antrenörlük bölümünde sınıf arkadaşıma aşık olmuştum bir müddet sonra ona açıldım ve onunda kabul etmesi ile arkadaşlığımız başladı uzun süren birliktelik sonunda okulumuz bitti ve o memleketi Bursa’ya döndü beni bir anda bırakıp gitmesine anlam veremedim onu defalarca aradım en sonunda Bursa’ya bile gidip neden diye sordum bana seni seviyorum ama evliliğe hazır değilim gibi boş anlamsız cümleler kurdu oysa ki ben onu o kadar severken o beni hiç sevmemiş miydi beni kullanmış mıydı. Bu nedenle dağıldım ve 1 senedir hiç bir kız ile çıkmadım kabuğuma çekildim ama artık kabuktan çıkma zamanı geldi artık tekrar sosyal olup eski arkadaşlarımı arayacağım çalıştığım iş yerinde benden hoşlandığını düşündüğüm bir bayan var ona da açılmayı planlıyorum umarım başıma yine bir şeyler gelmez.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz