Uzay ve uzay bilimine merakı olanlar burada mı? Bu yazı içeriğinde Dear moon başvurusu nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Öncelikle dear moon nedir bundan kısaca bahsedelim. Bundan tam olarak 3 yıl önce yani 2018 yılında Japonya’da tekstil alanında çok başarılı olan iş adamı Yusaku Maezawa ile Elon Musk bir proje için bir araya geldiler. Bildiğiniz üzere Japonya’da tıpkı Amerika gibi uzay projelerinde başarılı adımlar atıyor. Bu ikili bir basın toplantısı gerçekleştirdiler ve tarihler 2023’ü gösterdiğinde Space-X firmasının geliştireceği uzay aracı ile birlikte sekiz sanatçıyı Ay’ın yüzeyine inmeden 6 günlük bir seyahat planı yapacaklarını açıkladılar.

Daha öncesinde Space-X insanlı olarak Falcon-9 aracı ile dünya yörüngesinde ilerleyen uçuşlar gerçekleştirdi. Japon milyarder Yusaku Maezawa bu seyahat planı için hazırlanan tüm biletleri satın aldı ve kendisi ile birlikte 8 sanatçının da bu seyahatte olacağını dile getirmişti. Bununla ilgili kısa süre önce heyecan verici yeni bilgiler paylaşıldı.

Yazı İçeriği

Dear Moon Başvurusu Nasıl Yapılır?

İki gün önce Dear Moon projesinde yeni bir atılım yapıldı ve Japon iş adamı Yusaku Maezawa bir açıklama yaptı. Bu açıklamada 2018 yılında yapılan basın toplantısında söylenen 8 sanatçı ismin, illa ki tanınan birisi olmasının gerekli olmadığını, yaratıcı düşünceleri olan, insanlığa katkısı olan ya da ileri ki projelerinde insanlığa katkı sağlayacak olan herkesin başvuru yapabileceğini dile getirdi. Eper yaratıcı fikirleriniz varsa ya da yaratıcı olduğunuzu düşünüyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Bu açıklamanın ardından bir internet sitesi hayata geçirildi ve online olarak bu site üzerinden herkes başvurusunu yapabilir. Bu konuya detaylı olarak giriş yapacağız ancak henüz anlatmadığımız gelişmeler var. Japon Tekstil iş insanı bu açıklamayı yaptıktan sonra Elon Musk’un sahibi olduğu Space-X çalışmalarını hızlandırdı. Bugün günün ilk saatlerinde Starship Sn10 yüksek irtifa test uçuşu yapıldı.

Starship Sn10 Nedir?

Starship SN10, Space-X tarafından geliştirilen, nihai amacı Mars’a insanları götürecek olan bir rokettir. Daha önce 2 kez test edilen ancak olumlu sonuç alınamayan bu rokete güncel iyileştirmeler yapıldı. Dün bir kez daha Dünya’mızın atmosferi içinde yani on bin fit dikey uçuşu yaptırıldı. Tüm bu testlerin nedeni, 2023 yılında aya insanlı uçuş yapacak olan roketin iyileştirilmesi için diyebiliriz.

 

Dear-Moon-Basvurusu

Yukarıda görmüş olduğunuz ay seyahat rotası toplamda 6 gün sürecek. Dear Moon Başvurusu yapanlar arasında seçilecek olan 8 şanslı insanın rotasını görüyorsunuz yukarıda ki görselde! İnsanlık için yeni adımların atıldığı bu teknoloji çağında, bu seyahat eğer ertelenmez ise, çok kısa süre içerisinde uzay turizmide başlayacaktır. Bu arada uzay hakkında çoğu kişinin bilmediği Uzayda Hava Isısı Kaç Derece? 272 Sırrı başlıklı konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz.

Dear Moon Başvurusu İçin Form Doldurma

Evet size göre çok düşük ihtimali, hatta hiç ihtimali olmadığını düşündüğünüz bu seyahat hakkında biraz sizi gaza getirmem gerekiyor. Hayatınız boyunca şansız olabilirsiniz. Neye elinizi atsanız olumsuz sonuçlanıyor olabilir. Ancak denemekten ne çıkar? Bakın dünyanın en zengin insanlarından bahsediyoruz. Onların hayallerinden birisi de gerçekten insanlığa faydası dokunacak insanları keşfetmek. Bunlardan birisi sen olabilrisin. Başvuru yaparak kaybedeceğin hiç bişey yok. Belki çok şey kazancaksın.

Eğer Dear Moon Başvurusu yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle burada ki linke tıklamalısınız. Daha sonra gerekli alanları doldurduktan sonra formu gönderiniz. Tarafınıza gelecek olan mail sadece başvuru yaptığiınıza dair bilgilendirme mailidir. Olumlu olması halinde sizinle 2023 yılına kadar bu seyahat için eğitimler almanız için çağrılacak ve eğitileceksiniz.

Seçilecek olan sekiz şanslı isim haziran 2021 tarihinde açıklanacak. 2023 yılına kadar Space-X uzay ajansı yüz üzerinde Starship roketi ile test uçuşları yapmaya devam edecek. Bu öyle bir çalışma ki, nededeyse hafta 2 ya da 3 uçuş testleri yapılacak. Heyecan verici ve insanlık adına bu mükemmel deneyimi yaşamak için sizde yukarıda ki linkten başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu süreç içerisinde yapılacak olan uçuş testlerini Space-x youtube kanalından canlı olarak takip edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Starship ve Dearmoon projesi hakkında detaylı bilgiler verdik. Dear Moon Başvurusu hakkında sormak istediğiniz soruları ve bu konu hakkında ki düşünceleriniz yorum bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz. Bir sonra ki uzay konularında görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz