Apple Arcade Servisi Nedir Nasıl Üye Olunur

Apple Arcade Servisi, içerisinde birçok oyun barındıran, bu oyunları çevrimiçi ve çevrimdışı oynama imkanı sağlayan oyun koleksiyonudur. Bu servise üye olunduğunda, tüm cihazlarda erişim sınırına bağlı olmadan birden fazla oyuna ulaşılabilecektir. Bu oyun servisinden faydalanabilmek için uygulamanın indirilerek abone olunması gerekmektedir.

Apple Arcade Nedir?

Apple Arcade Nedir?

Apple Arcade, belli bir ücret ödeyerek içeriğinde yer alan bütün oyunları oynamayı sağlayan bir çeşit oyun servisidir. Pandemi döneminde evde geçirilen zamanın da artmasına bağlı olarak oyun servisi sağlayıcılarına olan ilgi de bir o kadar artmıştır.

Apple Arcade oyun servisinin en büyük ve en önemli özelliklerinden biri servis içinde reklamlara yer vermemesidir. Çoğu kişi oyun içerisinde ekrana gelen reklamlardan şikayetçi olmaktadır. Yerli yersiz sürekli ekranda beliren reklamlar belli bir zamandan sonra can sıkıcı hale gelmektedir.

Servisin diğer dikkat çekici özelliği içerisinde özel oyunları barındırıyor olmasıdır. Bu özellik birçok oyunda çeşitli avantajlar sağlamakta ve oyundan daha fazla keyif almayı olur kılmaktadır. Servisin bu özelliğinden faydalanabilmek için abone olmak gerekmektedir.

Apple Arcade Servisi Nasıl Kullanılır?

Apple Arcade Servisi Nasıl Kullanılır

Birçok oyun sever tarafından merakla beklenen Apple Arcade oyun servisi, App Store ile kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Üyelik işlemi gerçekleştirildikten sonra App Store içerisindeki Arcade simgesi tıklandığında uygulama içerisinde bulunan tüm oyunlara ulaşılarak oynamak mümkün olacaktır.

Oyun servisinde en fazla 4 kişiye kadar üyelik paylaşımı yapılabilmektedir. Kişiler arkadaşlarını, sevdiklerini ve akrabalarını bu oyun servisine dahil edebilirler. Servis ile yüzden fazla oyuna erişim sağlanabilmektedir.

Apple Arcade Servisi Hangi Cihazlarda Kullanılabilir?

Servis mobil cihazların yanı sıra birçok cihaz üzerinde kullanılabilmektedir.

 • Macbook,
 • İphone,
 • Apple TV, gibi farklı cihazlar üzerinde kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Apple Arcade Servisi Ücreti Ne Kadardır?

Apple Arcade Servisi Ücreti Ne Kadardır

Servis içerisinde barındırdığı oyunları ücretli bir şekilde oynamayı mümkün kılmaktadır. Ay sonunda oyun için abonelik ücreti ödenmediği takdirde uygulama içinde oyun oynanamamaktadır. App kullanıcılarına özel olarak ilk üç ay abonelik ücreti alınmazken, üç aydan sonra aylık 34.99 TL abonelik ücreti bulunmaktadır.

Apple Arcede Üyelik Nasıl Başlatılır?

Apple Arcede Üyelik Nasıl Başlatılır

Apple Arcade üyelik başlatma işlemi oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

 • Abonelik işlemi için ilk önce App Store uygulamasına gidilmelidir.
 • Uygulama içerinde alt taraftaki Arcade seçeneği seçilmelidir.
 • Açılan ekran üzerinde ‘’Ücretsiz Dene’’ seçeneği seçilmelidir.
 • Ekran üzerinde yer alan bilgiler eksiksiz ve tam olarak doldurularak abonelik işlemi başlatılabilecektir.

Apple Arcade Serviste Oyun Bulma

Apple Arcade Serviste Oyun Bulma

Servise abone olduktan sonra oyun kütüphanesinde yer alan oyunlarda erişmek oldukça kolaydır. Bunun için eldeki farklı cihazlardan servis içinde oyun bulunabilmektedir.

 • İPhone cihazlarında App Store açılarak ekranda alt tarafta yer alan Arcade seçeneği tıklanarak oyuna ulaşılıp indirilebilecektir.
 • App TV cihazlarda da yine aynı şekilde App Store açılarak bu sefer ekranın üst kısmındaki Arcade seçeneği tıklanarak oyunlara erişilebilecektir.
 • Servisi Mac ile açmak isteyenler ise App Store açarak kenar çubuktaki Arcade seçeneğini seçtiğinde istedikleri oyunlara kolaylıkla ulaşabileceklerdir.

Apple Arcade Servisi İle Oyun Oynama

Apple Arcade Servisi İle Oyun Oynama

Apple Arcade servisi ile oyun oynama için öncelikle servise abone olunması gerekmektedir. Abonelik işleminin ardından birçok oyun erişim sınırına tabi olmadan oynanabilecektir. Bunun için Macbook, İPhone, AppTv başlıca oyun oynanabilecek cihazlar arasında yer almaktadır.

Kimi oyunlar oynanırken ekranda kumanda simgesi belirmektedir. Bu işaret oyunun kumanda ile oynanması gerektiğini ifade etmektedir. Özellikle çoğu App TV cihazda oyunlar kumanda ile oynanmaktadır. Her bir oyun birbirinden farklı özelliklere sahip olduğundan dolayı, oyunlarla ilgili detaylı bilgilere uygulama üzerinden erişim sağlanmalıdır.

Apple Arcade Puan Görme ve Oyun Kaydetme Nasıl Yapılır?

Servis üzerinden belli talimatları yerine getirerek basit bir şekilde puan görme ve oyun kaydetme işlemi yapılabilmektedir. İCloud ve Game Center aracılığı ile oyunu ileri alma ve kaydetme işlemi yapılabilmektedir.

Diğer taraftan daha önce en son oynanan oyuna ulaşmak için ise App Store’de yer alan Arcade seçeneği seçilerek ‘’Oynamayı sürdür’’ yazısı tıklanmalıdır. Uygulama üzerinden hesaba gelindiğinde oyundaki başarı derecesi görülebilmektedir.

Oyun servisi ile cihaza indirilen herhangi bir oyun daha sonra istendiği zaman silinebilmektedir. Aynı şekilde oyun servisi aboneliği istenildiği zaman silinmekte, cihaza indirilen oyunların oynanabilmesi için yeniden abone olmak gerekmektedir.

Apple Arcade Servisindeki En İyi Oyunlar

Apple Arcede servisi içerisinde yüzü aşkın oyun bulunmakta ve her oyun kendi içerisinde çeşitli özelliklere sahip olmaktadır. Servisteki bazı oyunlar ise diğerlerine kıyasla daha dikkat çekici olmaktadır.

 • Assemble With Care,
 • Inmost,
 • Lifelike,
 • Pilgrims,
 • Sayonara Wild Hearts gibi oyunlar servis içinde en sık indirilen ve oynanan oyunlar arasında yer almaktadır.

Dilerseniz Turkcell Game+ Nedir,Özellikleri Nelerdir,Nasıl Kullanılır? konumuza da göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz