Bildiğiniz üzere bir Açık Öğretim Sınavı daha geride kaldı. Geçtiğimiz hafta sonu yani cumartesi ve pazar günü AÖL’e kayırlı olup sınav ücreti olan 35 Türk Lirasını yatıranlar sınava girdiler. Eğer bu yazıyı okuyanlar içerisinde Lise öğretimini farklı ve geçerli nedenlerden ötürü bitiremeyen arkadaşlar varsa, bir an önce Açık Öğretim Lisesine kayıt olmak adına ellerinden geleni yapsınlar. Daha net konuşmak gerekirse, açık lise üzerinden gireceğiniz sınavlar sayesinde maksimum 195 puan topladığınızda Lise öğrenimini bitirmiş oluyorsunuz. Buda sanıldığı kadar zor değil. Her 3 ayda bir bu sınavlar tekrarlanıyor ve size yakın yerlerde ki okullarda sınava giriyorsunuz. Bu sayede belki de hayalini kurduğunuz üniversiteye gidebilirsiniz.

Aslında yazımızı çok fazla uzatmadan asıl konumuz olan Aöl sınav soruları ile ilgili bilgilendirme yapalım. Arkadaşlar öncelikle sınavlar henüz geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Bundan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan soruları videolu olarak sizlerle paylaşacağız. O halde Sorulara geçiş yapalım.

6-7 NİSAN II. DÖNEM SINAVI “DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 1” Soruları

6-7 NİSAN II. DÖNEM SINAVI “DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 2” Soruları

6-7 NİSAN II. DÖNEM SINAVI “DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ 5” SORULARI

6-7 NİSAN II. DÖNEM SINAVI “MATEMATİK 2” SORULARI

6-7 NİSAN II. DÖNEM SINAVI “İNGİLİZCE 5” SINAV SORULARI

Evet arkadaşlar bu yazımızda sadece bu konu sorularına yer verdik. Eğer tüm soruları incelemek istiyorsanız, video içerik sahibinin Youtube sayfasına göz atabilirsiniz.

AÖL 2019 2. Dönem Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Aslında bu sorunun yanıtı en doğru M.E.B yani Milli Eğitim Bakanlığı verecek ancak sınavın henüz yeni bitmesiyle beraber, öğrenciler Aöl 2. Dönem sınav sonuçları hakkında bilgi almak için arayış içerisindeler. Kesin tarih olmamasıyla birlikte genel olarak sınav bitiş tarihinden itibaren yaklaşık 1,5 ay sonra Açık Öğretim Sınavı Sonuçları açıklanıyor. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra ise, yılın üçüncü yani son sınav kayıt işlemleri başlıyor. Eğer alttan dersiniz fazlaysa, sınavlara ne kadar çok katılırsanız, o kadar erken mezun olabilirsiniz. Bu yazımızda da açıktan lise okuyan arkadaşların kolaylıkla çıkan sorulara göz atmasını sağlamaya çalıştık. Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here