İşletim sistemleri arasında geçiş yapmak her zaman çok büyük sorunlar yaşatmıştır. Örneğin Android Whatsapp yedeği İphone aktarma sorunlarından tutunda yine Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayardan Mac cihazlara aktarım yapma sorunlarına kadar kullanıcıyı dert içinde derde sokar. Bu yazıda özellikle son zamanlarda sıkça araştırılan ancak detaylı çözümüne ulaşılamayan whatsapp yedeği farklı işletim sistemlerine nasıl aktarım yapabileceğinize dair bilgilendirmelerde bulunacağım. Dilerseniz konumuza geçiş yapalım.

Dr. Fone Bu İş İçin Biçilmiş Kaftan

İnsanın başına böyle bir sorun gelmediği müddetçe çözümünü de doğal olarak bilmiyor. İki gün önce Android işletim sisteminden İos işletim sistemine geçip Whatsapp uygulamasının kurulumunu gerçekleştirdiğimde bir şeyi fark ettim ki, Android whatsapp yedeği iphoneda görünmüyor. Bununla ilgili inanır mısınız şuan okuduğunuz bu yazı gibi belki onlarca hatta yüzlerce yazı ve siteye göz attım. Bu işi yani bilgi paylaşım işini yapmayı bilmeyen insanlar site açmış ve maalesef ziyaretçiyi kandırmaktan başka bir şey yapmıyorlar.

Lafı uzatmadan yabancı forumlardan edindiğim bilgiler üzerine Dr. Fone isimli bir windows programı ile bu sorunu basit ve kolayca çözebileceğimi öğrendim. Program arayüzü o kadar basit ki dakikalar içerisinde android whatsapp sohbet yedeğini ios cep telefonuna aktarma yapabiliyorsunuz. Dilerseniz resimli anlatıma geçelim ve bu aktarımı nasıl yapabileceğinizi gösterelim.

Dr.Fone programını bilgisayarınıza kurduktan sonra yukarıda gördüğünüz görselde ki ekran ile karşılaşacaksınız. Bu programda o kadar fazla özellikle var ki sadece Whatsapp yedeği aktarma değil, android rehberi iphone aktarma işlemi de yapabilirsiniz. Yukarıda ki görselde görmüş olduğunuz kırmızı ile işaretli olan alandan whatsapp yedekleme alanına giriş yapıyoruz.

Girişi yaptıktan sonra yukarıda ki ekran ile karşılaşıyoruz. Burada programın bize sunmuş olduğu bazı özellikle var. Bunlardan ilki;

Transfer Whatsapp Messages : Eğer Whatsapp sohbet yedeklerini Anroid telefondan ios telefona yada tam tersi şeklinde transfer etmek istiyorsanız bu alanı kullanacaksınız.

BackUP Whatsapp Messages : Bu bölüm ise Whatsapp sohbetlerinizi bilgisayarınıza yedeklemenize olanak sağlıyor.

Restore To Device :Bu alanda ise yine program aracılığı ile bilgisayarınıza yedeklediğiniz whatsapp sohbetlerini bu bölüm aracılığı ile cep telefonunuza tekrar aktarabilirsiniz.

Yukarıda ki görselde yer alan sol menüde ise, programın bize sadece Whatsapp sohbet yedeklerini değil, bununla birlikte Whatsapp Businness, Line, Viber, Kik ve WeChat uygulamalarında yer alan sohbet yedeklerini de Android cihazdan İos cihaza ya da tam tersi olacak şekilde transfer edebileceğimizi gösteriyor. Şuan için Sadece Whatsapp sohbet yedeklerini diğer işletim sistemine sahip cep telefonuna aktaracağımız için Transfer Whatsapp Messages yani kırmızı kare içine alınmış yere basıyoruz.

Yukarıda ki bölüme geldiğimizde ise yapmamız gereken bir kaç işlem var. Bunlardan ilki yedeğin bulunduğu cihazı ve yedeği aktaracağımız cihazı bilgisayarımıza USB ile bağlamak olacak. Her iki cihazı da bağladıktan sonra Dr.Fone programı otomatik olarak cihazları algılayacaktır. Bilmeniz gerekir ki, hangi cihazdan yedekleme aktarımı yapacaksanız, programda sol tarafta ki alanda gözükmelidir. cihazlar arasında geçiş yapmak için yukarıda ki görselin ortasında yer alan ”FLİP” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Tüm bu işlemler sonunda sağ alt köşede yer alan Transfer butonuna basıp işlemi başlatabilirsiniz. Yedek boyutuna göre aktarım sürecinin uzayabileceğini bilmenizi isteriz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz