Günümüz çağında teknoloji aldı başını gidiyor. Neredeyse her gün bir yeni icat çıkıyor. 20 yıl önce çıkan icatlar insanlık için önemi çok büyük olarak görülürken, şimdilerde moda trendi gibi bir varoluş bir kayboluyor. Bu yazıda da internet üzerinde satılan işe yarar çılgın icatları göreceğiz. Hepsi de teknolojinin sağladığı birbirinden güzel çalışmalar sonucunda ortaya çıktı. İşte internet üzerinden satın alabileceğiniz 10 çılgın icat!

10- MYO ARMBAND – Akıllı Kol Bandı

Bir kolbandından çok daha fazlası olan, kasların hareketlerini algılayıp kablosuz bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonları kontrol edebilmeniz olanak sağlıyor. Myo Armbant üzerinde birçok farklı sensör bulunmaktadır. Sensörler ile kaslarınızda ki elektrik durumlarına göre elimizin hangi hareketi yapacağını algılıyor. Bilgisayarınızı kontrol ederek sayfalar arası geçiş yapıp müziklerimizin sesini açabiliriz. Televizyona bağlanıp elinizi oyun konsolu olarak kullanarak oyun oynayabiliriz ve insansız hava araçlarını bile kontrol edebiliriz.

9- Shock Clock

Pavlok şirketi diğer rakiplerinden biraz daha farklı bir ürünü piyasaya sürmüş. Aslında şirketin shock clock ürününe akıllı bileklik demek de tam anlamıyla doğru olmaz. Zira ürünün tek işlevi sabahları kullanıcısını uyandırabilmesi! Uyandırma işlevi ise biraz farklı bir acılı gibi görünüyor. Bileklik planlandığı saatte kullanıcısını önce güçlü bir titreşim, sonrasında alarm sesiyle uyandırıyor. Bu uyarının ardından erteleme yapılırsa belli bir süre sonra kullanıcıya ufak çaplı bir şok gönderiliyor. Shock Clock isimli cihaz akıllı telefon üzerinden kontrol edilebiliyor ve birden fazla alarm kurmaya izin veriyor. Bunun yanı sıra uyku takibi ve analizi de yine ürünün yetenekleri arasında.

8- AirSelfie

AirSelfie mini akıllı drone akıllı telefonunuzun arkasında taşıyabileceğiniz kadar küçük. Akıllı telefonların ön kameraları ne kadar kaliteli ve ne kadar geniş açılı olurlarsa olsunlar, uzaktan selfie çekmek istediğinizde selfie çubukları bile yetersiz kalabiliyor. Burada devreye mini drone AirSelfie giriyor. Akıllı telefon kılıfı şeklinde kullanılabilecek kadar küçük bir koruyucu kaplı. Taşınabilen mini drone AirSelfie. Her an her yerde eşsiz özçekim kaybetmeniz sağlıyor.

7- The Acton Rocket Skates

Uzaktan kontrole ihtiyaç duymayan, kolaylıkla ayakkabınızı bağlayabileceğiniz elektrikli, aynı zamanda da çok akıllı bir paten! Ekstra enerji harcamadan istediğiniz yere gittiğinizi bir düşünün. Kim istemez ki? Tabii ki sokakta, alışverişte, siz hem özgürce süzülüp hem de çılgınlar gibi eğlenirken kıskanç bakışlara da maruz kalmanız kaçınılmaz olabilir. Rocket Skates uygulamasıyla akıllı telefonunuza bağlanabiliyor. Böylelikle batarya durumu, navigasyon, oyunlar, patentlerin durumu ve sosyal aktiviteleri uygulama ile takip edebilirsiniz.

6- Water Walker And SPA

Japon Natural Krait, suda koşu bandı üretti. Water Walker and SPA ismi ile piyasaya giriş yapan ürünün farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmış 6 modeli bulunuyor. Ürünler, egzersizin yanı sıra rehabilitasyon gibi tıbbi amaçlarda da kullanılabiliyor. Su içerisindeyken bir kişi yaklaşık yüzde 20 ağırlığında olur ve bu nedenle yaralanma terapisi rahat olur. Bu ilginç fakat faydalı icat. Kas güçlendirmesine de yardımcı oluyor. Görünüş bakımından bir duş kabinine benzemekte. Içerisinde durumu veri ve diğer bilgileri görüntüleyen monitörler var. Tek sıkıntılı yanı bayağı bir pahalı olmasıdır.

5- Şekilli LED Bisiklet Teker Işığı!

Şekilli LED bisiklet teker ışığı bisikletiniz ile akşam seyahat ederken hem görünürlüğünüzü artıracak hem de oldukça şık bir görünüm sağlayacaktır. Birbirinden güzel desen havzası vardır. Desenler otomatik olarak değişir. Otomatik çalışır. Saatte 20 kilometre hızla giderken şekiller tam olarak gözükmeye başlar. Teker dönmediği zaman otomatik olarak kapanır. Böylece enerji tasarrufu sağlar. Bisiklet sevenler bu eğlenceli buluşu internet üzerinden satın alabilirler.

4- Pyro FireShooter

İnsanoğlunun yeryüzünde ki ilk anından beri korktuğu ve kontrol etmeye çalıştığı Ateş, Pyro FireShooter cihazı ile ellerinizin altında oyuncak oluyor. Sihirbazlar hazır mısınız? İnsanları eğlendiren sihirbazları düşünürek üretilmiş ve ellerinizin ateş topları fırlatmanızı sağlayan pratik ve ilginç bir cihaz. Siteden 174 dolara satın alabileceğiniz Pyro FireShooter bileğinize takıyorsunuz. Ceket kolu altından gözlük değecek şekilde tasarlanmış ince cihaz, elinizin sıktığınız zaman bunu algılıyor. Böylece her defasında üzerindeki dört ateş atıcı yuvadan birer ufak ateş topu yollamak mümkün.

3- Ses Maskesi Hushme

Özellikle iş hayatında kalabalık ofislerde çalışanlar için Hushmek tam da aradıkları şey olabilir. Bluethoot kulaklık özelliği de sunan Hushme bir ses maskesi. Cep telefonunuz ile eleştirdiğiniz hacmi, telefonunuzu kulağınıza götürmeden ya da etrafımdakiler konuştuklarını duyar mı, endişesine girmeden görüşme yapabilmenize olanak sağlıyor. Sünger tarzında yalıtım materyalleri bulunan Hushme, bu sayede sesinizin dışarı çıkmasına da olanak sağlamıyor.

2- Kontakt Lens

Küçük bir ekrana sahip olan kontakt lens ayrıca kameraya, aref anten sistemine ve göz hareketlerini algılamak için sensörleri de bulundurmakta. Lensin en önemli özelliği ise Galaxy telefonlar ile bağlı olacağı ve kullanıcıyı telefonda bazı komutları sadece göz kırparak verebilme imkanı sunacak olması. Bunların yanı sıra lensin sahibi olacağı kamera ile kişi istediği zaman da fotoğraf çekebilecek.

1- Tap Strap

Görüntüsüyle muştayı andıran Tap Strap, parmaklarınızla geçirerek kullanabileceğiniz giyilebilir bir klavye! Tap Strap klavyeye ihtiyaç duyduğunuz tüm cihazlarla uyumlu olarak çalışıyor. Kullanmak istediğiniz cihaza eşleştirerek kullanılabilir duruma gelen Tap Strap, üretici şirketin söylemlerine göre oldukça hızlı çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz