ALES Hazırlık Kitapları

ALES’e hazırlanmak isteyenler hangi ALES hazırlık kitabı ile başlamalıdır? Anlatımı akıcı olan ALES konu anlatımı kitapları, soru bankaları, yaprak testler itina ile seçilmelidir. Bu yüzden kitabın kalitesini belirleyen detaylar çerçevesinde sizlere ALES hazırlık kitabı tavsiyesi yaptık. Listeyi hazırlarken pratik kullanım, konuların anlaşılır olması, soruların kalitesi ve çözümlü olması kıstaslarını esas aldık.

En İyi ALES Hazırlık Kitapları Listesi

  • Yediiklim 2018 ALES Sayısal Sözel Yetenek Çek Kopart Yaprak Test
  • Yediiklim 2018 ALES Son 7 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular
  • Yediiklim 2018 ALES Son 5 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış Sorular
  • Yediiklim Tüm Sınavlar İçin Sayısal Sözel Mantık Konu Anlatımlı
  • Yediiklim 2018 ALES Tamamı Çözümlü 8 Fasikül Deneme

İçerik olarak deneme testleri ile sunulan bu kitaplarda, sayısal, sözel yaprak testler ön plana çıkıyor. Yaprak testler taşınabilir olması sebebiyle bir ALES çalışanı için hayat kurtarır. ALES’e hazırlanan kitlenin çoğunlukla ders çalışmaya az vakti olan insanlar olduğu bilinir. Bu yüzden ALES sorularını bol bol çözdüren ve her ortama uygun yaprak testler mutlaka önerimiz.

Çözümlü sorular ise sizlere ALES konusunda daha deneyimli olmanızı sağlayacaktır. Çünkü bu sorularda, kitaplar daha önemli seçenekler yaratıyor. En azıdan çıkmış sorular ile çalışıldığı için, teknik olarak daha farklı bir yapıda hazırlanmış olacaksınız. Kimi ALES hazırlık öğrencilerinin sadece soru çözerek sınava hazırlandığını biliyoruz ancak unutulmamalı ki eksik konularınız varsa mutlaka konu tekrarları yapın.

ALES Kitabı Alırken Seçici Davranın

ALES’te yer alan sözel mantık ve sayısal mantık soruları en zor sorular olarak bilinir. Bu soruların ardından ise sayısal ve sözel sorular sırayla zorluk derecesine göre yer alır. Mantık soruları çokça soru çözmenizi gerektirir. Çok soru çözerek sınava hazırlandığınızda pratik kazanacaksınız. Özellikle ara sıra çözümlü sorulara bakarsanız mantık sorularının mantığını daha iyi anlarsınız.

ALES hazırlık kitaplarını araştırırken hem önerilerimizi dikkate almanızı hem de güncel kitapları yakından takip etmenizi isteriz. ALES için destek arayanlar için aktif facebook gruplarının da olduğunu belirtelim.

 

ALES’e hazırlanırken kendinize bir puan hedefi koymanızda yarar var. Eski dönemlerde çıkmış ALES soruları ile beraber önerdiğimiz çalışma stratejisini mutlaka uygulayın. Bu strateji; konu anlatımı kitabı, çıkmış sorular kitabı, yaprak testler veya soru bankası şeklinde olmalıdır.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz