Hangi ALES çıkmış sorular soru bankasını almalıyım? ALES geçmiş sınav sorularını hangi yayınevi kitabından çözmeliyim? ALES’e hazırlanan binlerce kişi sınava çalışmak için döküman ve kitap arayışına girer. Akademik basamakların en önemlisi sayılan yüksek lisans için ALES şart. Sınırlı kontenjanlardan yüksek lisansı kazanmak ise bazen hayal olabiliyor.

ALES’ten yüksek puan almanın birinci koşulu geçmiş yıllarda çıkan soruları çözmektir. Daha sonra ise bol bol soru çözerek ve bazı bölümlerin konularını çalışarak devam etmek gerekiyor. Özellikle sözel mantık ve sayısal mantık sorularını çözmeden önce konu anlatımlarına göz atmakta yarar var. ALES çıkmış sorular kitabı tavsiyesi için 5 kitap önerimizi listeledik. Kitap almak yerine online hazırlamak isteyenler daha önce yayınladığımız adresten eski ALES sorularına bakabilirler.

ALES soru bankası listesi yaparken baskı kalitesini, pratik kullanımını, soruların çözümlü ve anlaşılır olmasını esas aldık. İşte 5 ALES çıkmış sorular soru bankası önerimiz.

1- Yargı

2- İhtiyaç

3- Yedi İklim

4- Pegem Akademi

5- Filozof Yyaıncılık

Yukarıda belirtmiş olduğumuz akademik kitaplar gerçekten sınav öncesi sizlere fazlasıyla yarar sağlayacaktır. Ancak dediğimiz üzere eğer, maddi bütçeniz yeterli değilse, İnternet üzerinden çalışmayı daha çok seviyorsanız yukarıda ki linkten sizde derlemiş olduğumuz ALES sınavı çıkmış sorular ile çalışmalar yapabilirsiniz. Merak ettiğiniz ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz herhangi bir konu varsa, bunu yorumlar kısmında bize iletmekten ve paylaşmaktan lütfen çekinmeyiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here