Hangi ALES çıkmış sorular soru bankasını almalıyım? ALES geçmiş sınav sorularını hangi yayınevi kitabından çözmeliyim? ALES’e hazırlanan binlerce kişi sınava çalışmak için döküman ve kitap arayışına girer. Akademik basamakların en önemlisi sayılan yüksek lisans için ALES şart. Sınırlı kontenjanlardan yüksek lisansı kazanmak ise bazen hayal olabiliyor. Eğer Ales hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, veya Ales nedir sorusuna yanıt bulmak isterseniz sitemizde bulunan, Ales Nedir? Ales Ne işe yarar başlıklı konumuza göz atabilirsiniz.

ALES’ten yüksek puan almanın birinci koşulu geçmiş yıllarda çıkan soruları çözmektir. Daha sonra ise bol bol soru çözerek ve bazı bölümlerin konularını çalışarak devam etmek gerekiyor. Özellikle sözel mantık ve sayısal mantık sorularını çözmeden önce konu anlatımlarına göz atmakta yarar var. ALES çıkmış sorular kitabı tavsiyesi için 5 kitap önerimizi listeledik. Kitap almak yerine online hazırlamak isteyenler daha önce yayınladığımız adresten eski ALES sorularına bakabilirler.

ALES soru bankası listesi yaparken baskı kalitesini, pratik kullanımını, soruların çözümlü ve anlaşılır olmasını esas aldık. İşte 5 ALES çıkmış sorular soru bankası önerimiz.

1- Yargı

2- İhtiyaç

3- Yedi İklim

4- Pegem Akademi

5- Filozof Yyaıncılık

Yukarıda belirtmiş olduğumuz akademik kitaplar gerçekten sınav öncesi sizlere fazlasıyla yarar sağlayacaktır. Ancak dediğimiz üzere eğer, maddi bütçeniz yeterli değilse, İnternet üzerinden çalışmayı daha çok seviyorsanız yukarıda ki linkten sizde derlemiş olduğumuz ALES sınavı çıkmış sorular ile çalışmalar yapabilirsiniz. Merak ettiğiniz ya da yanlış olduğunu düşündüğünüz herhangi bir konu varsa, bunu yorumlar kısmında bize iletmekten ve paylaşmaktan lütfen çekinmeyiniz.

3 YORUMLAR

  1. ALES kolay bir sınav değildir. Bu sınavda başarılı olmak için öncelikle doğru kaynaktan ve bir çok kaynaktan çalışmak gerekir tek kaynaktan çalıştığınızda bildiğiniz kumar oynamış olursunuz. Farklı soru teknikleri ve nokta atışı konuları ile yargı ve yedi iklim yayınlarını tek geçerim. Özellikle de size önerebileceğim bir yayın var ki mutlaka bu yayınlardan da çalışıp soru çözmelisiniz yayının ismi Akademik Süreç Hakan Dede mutlaka deneyin umarım herkes sınavda başarıyı yakalar.

  2. Çıkmış sorulara çalışsak bile daha önemli bir şey oluyor oda heyecan yapmamak. Bu tür sınavlarda heyecanı iyi kontrol etmek gerekiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz