sosyal medya

Addthis ile Facebook, Twitter ve Tüm Paylaş Butonları

Web sitenizde yazılar, konular, resimler ve diğer herşeyi sosyal medyada diğer kişilerle de paylaşmak isteyebilirsiniz. Paylaş butonları tüm işinizi görecek şekilde addthis uygulaması ile hazır olarak sitenizde. Addthis, bütün sosyal medya araçlarını bir araya getirerek twitter, facebook, google+1, pingit gibi sosyal medya havuzlarında paylaşmamızı sağlayacak bir araçtır.

Web sitesine paylaşım kodu ekleme, web sitesine paylaşım butonları ekleme, düzenleme, paylaşma kodu nasıl eklenir, facebook paylaş butonu, twitter paylaş butonu, pingit paylaş butonu, google+1 paylaş butonu ve çok daha fazlasının cevabını bu yazıda bulabileceksiniz. Sizlere web sitenize paylaş, twitle gibi paylaşma butonlarını sitemize kolayca nasıl ekleyebileceğimizi anlatacağım.

AddThis uygulaması ile bunu resimli olarak anlatalım. Öncelikle siteye girelim addthis.com. Eğer üye değilseniz buradan üye olun www.addthis.com/register . Üye olduktan sonra ana sayfa gelecektir;

Not: Whatsapp paylaş butonunu da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Addthis Share

1- Share tools(paylaşma araçları) kısmında free yazanlardan istediğinizi seçebilirsiniz. Göz zevkinize hangisi hoş geliyorsa. Üst kısımda “pro” yazanlar ücretlidir. Ben konu üst kısımlarına eklemek istediğim en uygun aracı seçiyorum (Sharing Buttons seçtim).

2- Seçimi yaptıktan sonra uygulama aracının özellikleri karşımıza geliyor.

Addthis Share Properties

“Size” bölümünden paylaşım butonlarının boyutunu; “Show Share Counts” bölümünden ise paylaşım sayılarının görünüp görünmemesini; “Number of Buttons” kısmından ise alanda görmek istediğiniz toplam paylaşım butonu sayısını; dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yok ben ayarlara hiç girmeyeyeyim, olduğu gibi kullanayım derseniz ayarlara hiç dokunmayın.

3- Biraz daha aşağıya indiğimizde karşımıza kodlar geliyor. Öncelikle alt kısımda bulunan “script” yani kodları paylaşım butonlarını eklemek istediğiniz tüm sayfalara yapıştırmanız gerekiyor. Sayfanın istediğiniz yerine yapıştırın önemli değil. script type… ile başlayan yeri kastediyorum. Bu script, sizin sitenizin tanımlanmasını sağlayan script.

Addthis Codes

Ardından div class… kısmını kopyalayın ve paylaşım kodlarını sayfanızın neresinde görmek istiyorsanız oraya yapıştırın. Bu divler aracılığı ile paylaşım butonları görünecektir. Ben konu başlıklarımın hemen altında görüntülemek istediğimden kendi sitemde başlığın altına ekledim.

4- Son olarak “Activate” tıklıyoruz. Buraya tıklamazsak, web sitemize eklediğimiz kodlar çalışmaz, disable olur. Activate dedikten sonra AddThis web sayfası aşağıdaki görünümü alacaktır.

Addthis Activated

Disable tuşuna basarak web sitenizdeki kodları deaktif hale dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, Web sitenizdeki kodlarda herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmadan istediğiniz zaman paylaşım butonlarının özelliklerini buradan değiştirebilirsiniz.

Hepsi bu kadar. Kolay gelsin.

 okulsayfam@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here