sosyal medya

Addthis ile Facebook, Twitter ve Tüm Paylaş Butonları

Web sitenizde yazılar, konular, resimler ve diğer herşeyi sosyal medyada diğer kişilerle de paylaşmak isteyebilirsiniz. Paylaş butonları tüm işinizi görecek şekilde addthis uygulaması ile hazır olarak sitenizde. Addthis, bütün sosyal medya araçlarını bir araya getirerek twitter, facebook, google+1, pingit gibi sosyal medya havuzlarında paylaşmamızı sağlayacak bir araçtır.

Web sitesine paylaşım kodu ekleme, web sitesine paylaşım butonları ekleme, düzenleme, paylaşma kodu nasıl eklenir, facebook paylaş butonu, twitter paylaş butonu, pingit paylaş butonu, google+1 paylaş butonu ve çok daha fazlasının cevabını bu yazıda bulabileceksiniz. Sizlere web sitenize paylaş, twitle gibi paylaşma butonlarını sitemize kolayca nasıl ekleyebileceğimizi anlatacağım.

AddThis uygulaması ile bunu resimli olarak anlatalım. Öncelikle siteye girelim addthis.com. Eğer üye değilseniz buradan üye olun www.addthis.com/register . Üye olduktan sonra ana sayfa gelecektir;

Not: Whatsapp paylaş butonunu da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1- Share tools(paylaşma araçları) kısmında free yazanlardan istediğinizi seçebilirsiniz. Göz zevkinize hangisi hoş geliyorsa. Üst kısımda “pro” yazanlar ücretlidir. Ben konu üst kısımlarına eklemek istediğim en uygun aracı seçiyorum (Sharing Buttons seçtim).

2- Seçimi yaptıktan sonra uygulama aracının özellikleri karşımıza geliyor.

“Size” bölümünden paylaşım butonlarının boyutunu; “Show Share Counts” bölümünden ise paylaşım sayılarının görünüp görünmemesini; “Number of Buttons” kısmından ise alanda görmek istediğiniz toplam paylaşım butonu sayısını; dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Yok ben ayarlara hiç girmeyeyeyim, olduğu gibi kullanayım derseniz ayarlara hiç dokunmayın.

3- Biraz daha aşağıya indiğimizde karşımıza kodlar geliyor. Öncelikle alt kısımda bulunan “script” yani kodları paylaşım butonlarını eklemek istediğiniz tüm sayfalara yapıştırmanız gerekiyor. Sayfanın istediğiniz yerine yapıştırın önemli değil. script type… ile başlayan yeri kastediyorum. Bu script, sizin sitenizin tanımlanmasını sağlayan script.

Ardından div class… kısmını kopyalayın ve paylaşım kodlarını sayfanızın neresinde görmek istiyorsanız oraya yapıştırın. Bu divler aracılığı ile paylaşım butonları görünecektir. Ben konu başlıklarımın hemen altında görüntülemek istediğimden kendi sitemde başlığın altına ekledim.

4- Son olarak “Activate” tıklıyoruz. Buraya tıklamazsak, web sitemize eklediğimiz kodlar çalışmaz, disable olur. Activate dedikten sonra AddThis web sayfası aşağıdaki görünümü alacaktır.

Disable tuşuna basarak web sitenizdeki kodları deaktif hale dönüştürebilirsiniz. Ayrıca, Web sitenizdeki kodlarda herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmadan istediğiniz zaman paylaşım butonlarının özelliklerini buradan değiştirebilirsiniz.

 

 

1 Yorum

  1. Sosyal medya sitelerin içeriğini yayma aşamasında olmazsa olmaz eklentileridir. Bu eklentileri kullandığınızda makalenizi okuyup sosyal medya butonlarını gören kullanıcı içinden geldiğince beğen tuşuna basıp sosyal medya alanına eklediğiniz sosyal medya hesabınıza gider bunlar iç seo için olmazsa olmaz işlemlerdir. Bu işlemi addthis güzel yapar ben eklenti olarak addthis kullanmıştım ama şuan Social Warfare kullanıyorum bu eklentide addthis gibi gayet profesyonel bir eklenti siteleriniz de mutlaka olmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz