Açıköğretim üzerinde farklı branşlarda okuyan binlerce kişinin bugünlerde en çok merak ettiği konu Açıköğretim sınav tarihleri ne zaman? Salgın sebebiyle açıköğretim sınavları ertelenecek mi?

AÖF yaptığı açıklama ile bu soruların cevabını vermiş oldu.

AÖF Sınav Tarihleri

Kurum daha önce de bu konu ile ilgili bir açıklama yapmış, farklı hesaplardan sınav tarihleri ile ilgili yapılan açıklamalara itibar edilmemesini istemişti. Öğrencilerden Açıköğretim sınav tarihleri için kurumun resmi hesaplarının takip edilmesi istenmişti. Bunun üzerine resmi hesap takip oranlarında ciddi bir artış olmuştu.

Kurum yaptığı güncel duyuru ile AÖF sınav tarihleri ve sınavların nasıl yapılacağına dair bilgileri paylaştı.

AÖF Sınav Tarihleri 2020

Yapılan duyuru ile AÖF sınav tarihler 2020 bahar dönemi için açıklanmış oldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü kapsamında alınan önlemler doğrultusunda 2019-2020 Bahar dönemi sınavları uzaktan yapılacak.

Duyuruda aşağıdaki noktalara yer verilmiştir.

  • Sınavlar çevirim içi (online) yapılacak.
  • Sınavların gerçekleşeceği elektronik ortama internet bağlantısı olan kişisel bilgisayar, tablet ya da ce telefonundan giriş yapılabilecek.
  • Gerekli teknik altyapıya sahip olmayan öğrenciler 6-7- 8 Nisan’da AÖF çağrı merkezlerinden randevu alarak; bulduğu yere en yakın Anadolu Üniversitesi Açıköğretim bürosunda internet ortamında yapılacak sınava katılabilecek.
  • Sınavlar eş anlı olmayacak. Yani ders sınavları belli bir süre erişime açık olacak ve öğrenciler o süre içinde istediği zaman sınava girebilecek.
  • Her ders için birbirini takip etmeyen, farklı zamanlarda sınav alınabilecek.
  • Her ders için soru sayısı 20 olacak.
  • Her bir ders için sınav süresi 30 dakika olacak.
  • Sorularda geri dönme tuşu olmayacak. Bir sonraki soruya geçtiğinizde yanıtınızı değiştirmek için bir önceki soruya dönemeyeceksiniz.
  • Herhangi bir teknik sebepten (internet kesintisi, elektrik kesintisi vb.) sınavınız yarıda kalırsa, sisteme yeniden giriş yaptığınızda sınava kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Açıköğretim sistemi online sınav giriş sistemi 18 Nisan 2020 tarihide açılacak. Sistem 20 gün açık kalacak. Bu doğrultuda, AÖF sınav tarihleri 18 Nisan 2020- 6 Mayıs 2020 tarihleri arasındadır. Yani öğrenciler aldıkları derslerin sınavını bu 20 gün içinde herhangi bir zamanda yanıtlayabilecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz