Bu test içeriğinde, 9. Sınıf Matematik Oran ve Orantı yer almaktadır. Test 12 sorudan oluşmakta olup her bir soru için 60 saniye zaman verilmiştir. Son zamanlarda sitemizde test çözen öğrencilere bir kaç önemli tavsiyede bulunmak istiyoruz. Arkadaşlar burada çözmüş olduğunuz testler, gireceğiniz önemli sınavlar öncesi sizi en iyi hazırlayacak ders çalışma yöntemidir. Özellikle Online test çözme konusunda kendinizi alıştırmalısınız.

Göreceksiniz ki sitemizde ki testleri çözdükçe gireceğiniz reel yani gerçek sınavlarda başarı oranınız artacaktır. Sitemizde yayınlanan her test ve test içeriği özenle sizin için seçilmiş, uzman öğretmenlerimiz tarafından kontrol edilip yayınlanmaktadır.

9. Sınıf Matematik Oran ve Orantı Testi Çöz

Aşağıda ki testi çözmeden önce lütfen sitemizi bilgisayarınız, tabletiniz ya da cep telefonunuzun tarayıcısında bulunan ”Sık kullanılanlar” bölümüne online test sitesi olarak kaydediniz. Bu sayede sitemize sıklıkla giriş yaparak test çözebilirsiniz. 9. Sınıf Matematik Oran ve Orantı testini çözmeye başlayalım.

NOT: Dilerseniz bu testi çözdükten sonra diğer 9. Sınıf Matematik Testi Testlerine göz atabilirsiniz. Teste başlamadan önce 9. Sınıf Matematik Oran ve Orantı konuları hakkında bilgi almak isterseniz, bize yorumlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

9. Sınıf Matematik Test 9 Oran ve Orantı

9. Sınıf Matematik Test 9 Oran ve Orantı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz