Bu test içeriğinde, 8. Sınıf Fen Bilgisi Mayoz Bölünme – 1 Test Çöz yer almaktadır. Test 11 sorudan oluşmakta olup her bir soru için 60 saniye zaman verilmiştir. Son zamanlarda sitemizde test çözen öğrencilere bir kaç önemli tavsiyede bulunmak istiyoruz. Arkadaşlar burada çözmüş olduğunuz testler, gireceğiniz önemli sınavlar öncesi sizi en iyi hazırlayacak ders çalışma yöntemidir. Özellikle Online test çözme konusunda kendinizi alıştırmalısınız. Göreceksiniz ki sitemizde ki testleri çözdükçe gireceğiniz reel yani gerçek sınavlarda başarı oranınız artacaktır. Sitemizde yayınlanan her test ve test içeriği özenle sizin için seçilmiş, uzman öğretmenlerimiz tarafından kontrol edilip yayınlanmaktadır.

Aşağıda ki testi çözmeden önce lütfen sitemizi bilgisayarınız, tabletiniz ya da cep telefonunuzun tarayıcısında bulunan ”Sık kullanılanlar” bölümüne online test sitesi olarak kaydediniz. Bu sayede sitemize sıklıkla giriş yaparak test çözebilirsiniz.

NOT: Dilerseniz bu testi çözdükten sonra 8. Sınıf Fen Bilgisi Mitoz Bölünme – 1 Test Çöz konusuna göz atabilirsiniz.

8. Sınıf Fen Bilgisi Mayoz Bölünme – 1 Test Çöz

8. Sınıf Fen Bilgisi Mayoz Bölünme – 1 Test Çöz

1 Yorum

  1. Küçülmek daha da küçülmek ben mayoz bölünme konusunu bu şekilde hatırlıyorum. Diploid hücresinin ilk hücresinin bölünmesi diye bilirim. Kromozom sayısının azalması olacakta bir kenara yazın. İşte ben bu şeklide tanımdan can alıcı yerleri alırım ve test çözerken birleştiririm. Bu arada çok güzel bir test hazırlamışsınız Teşekkür ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz