Yazı İçeriği

8. Sınıflar SBS Soru ve Cevapları

İlköğretimin son basamağı olan 8. sınıflar için düzenlenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) soru ve cevapları aşağıda yer almaktadır. SBS 8. sınıfı bitiren öğrencilerin bir üst öğretim olan ortaöğretime yani liseye geçerken girdikleri sınavdır. SBS sonuçları açıklandıktan sonra öğrenciler puanlarına göre tercih yaparak istedikleri liseye giderler. 2013 yılında yapılan Seviye Belirleme Sınavı’na ait soru kitapçıkları ve cevaplarını aşağıda yer alan bağlantılardan indirebilirsiniz. Okulsayfam sitesi öğrencilerin kaynak ihtiyacını gidermeyi amaçlamaktadır.

Her ne kadar ilköğretim öğrencilerinin girdiği sınavların ismi sürekli olarak değiştirilse de genel anlamda ders içerikleri ve işlenen konular aynı olduğundan SBS sorularına çalışmakta yarar vardır. Okulsayfam sitesi öğrencilere profesyonel çalışma imkanı sağlamaya çalışmaktadır.

Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

Günümüzde artık 8. sınıf öğrencileri için dönemler halinde yazılı sınavlar uygulanmaktadır ve bu notların ortalamasına göre liseye yerleştirme yapılmaktadır. SBS sorularını çalışma soruları olarakta kullanabilirsiniz.

2013 SBS 8.Sınıf A Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

2013 SBS 8.Sınıf B Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

2013 SBS 8.Sınıf Görme Engelli Adaylar İçin Soru Kitapçığı ve Cevaplar

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz