çocuklar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Her yıl geleneksel hale gelen ve resmi tatil ilan edilen bu özel günde binlerce öğrenci rengarenk elbiselerle gösteriler yapıyor. Renkli gösteriler ve etkinlikler ile binlerce öğrenci eğlenirken aileler ise çocuklarını izleyerek gurur duyuyor.

23 Nisan Nedir?

23 Nisan törenleri herkesin çocukluğunda anılar bırakan eşsiz bir bayram ve bu bayramın dünyada eşi benzeri yok. Türk milletinin evlatları gösteriler düzenleyip coşarken, yurtiçinden ve yurtdışından da yüzlerce yabancı öğrenci bu gösterilere katılmaktadır. Bu özel gün ilk defa 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) açılışı ile Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk çocuklarına armağan edildi.

Her yıl 23 Nisan olduğunda öğrenciler ve öğretmenler tarafından hazırlanan renkli gösteriler ile statlar, sokaklar, meydanlar kutlama alanına dönüştürülür. Sınıflarda ise Türk bayrakları asılır, renkli etkinlikler düzenlenir. Çocuklar bu günlerde kendilerini daha özel ve mutlu hissederler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here