Mart 2017 Kitap Önerileri

Hemen her gün yayın evi raflarında yerini alan pek çok yeni kitap bulunmaktadır. Kitap önerileri ise kitap seçimlerinizde size yardımcı olmakta. Kitap sayısı arttıkça okumak amacıyla kitap seçmek de zorlaşmakta. Böyle durumlarda kısa kitap incelemeleri ve kitap önerileri okuyucuların yardımına koşmaktadır. Bu doğrultuda Mart ayı içerisinde önerebileceğimiz 5 kitap seçtik. İyi ve keyifli okumalar.

1) Dokuz Anahtarlı Kırk Oda (Murathan Mungan)

Yazarın daha önceki eserleri olan Kırk Oda, Üç Aynalı Kırk oda ve Yedi Kapılı Kırk Oda eserleriyle benzer özellikte olan Dokuz Anahtarlı Kırk Oda eseri; ortak merkezli dokuz ana hikayeden oluşmaktadır.

2) Hey Gidi Karadeniz ( Refik Baskın)

Usta bir kalem olan Refik Baskın’ın uzun yıllar boyunca üzerinde çalışmış olduğu Karadeniz eseri, yaşayan bir hayat ansiklopedisi hüviyetinde bir eser olma özelliğindedir. Macera romanı kadar etkileyici ve felsefe kitabı kadar farklı olan bu eser Karadeniz’in dünden bu güne tarihini hoş bir anlatımla anlatıyor.

3) Hayatın Kayıp Kullanım Kılavuzu (Joe Vitale)

Best Seller yazarı olan Joe Vitale, bu eseriyle başarıyla ulaşmak için farklı bir bakış açısının yollarını göstermesi bakımından önemli bir kitap olma özelliğindedir. Kitap, çoğumuzun neden daha önce öğrenmemişiz diye hayıflanacağımız hayat dersleriyle dopdolu bir eserdir. Pek çok kısa hikayeyi mizah ile harmanlayarak okuyucunun hizmetine sunan yazar, okurlarını engelleri aşmak konusunda cesaretlendiriyor.

4) Leibniz (Emile Boutroux)

Leibniz, bazı kadim düşünce gelenekleri vasıtasıyla ortaya atılan gelenekçi düşünce sistemiyle çağımızın en yenilikçi düşüncelerini aynı potada eritmeyi başaran bir eser olarak göze çarpmaktadır. İlk baktığımızda birbirleriyle çakışan bir çizgide seyreden iki farklı düşüncenin tutarlı bir şekilde sentezlenerek bilim, kültü ve sanat alanında farklı bir çizgi yakalayan kitap, oldukça geniş ve titiz bir çalışma olarak karşımıza çıkmaktadır.

 5) Klein ve Wagner (Herman Hesse)

Oldukça sadık bir koca, iyi aile babası ve saygın bir memur olan kitabın başkahramanı Friedrich Klein, kendini hiç beklemediği bir anda esasında hiç olmayan bir cinayet ve suçun iftirası altında bulur. Genç adam her şeye yeniden sıfırdan başlamak zorunda kalır. Onun bu macera yüklü hayatını anlatan kitap oldukça sürükleyici bir özelliğe sahiptir.

Kaynak: http://kadintayfa.com/kt-mart-ayi-kitap-onerileri-kitap-incelemeleri/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here