İngilizce Dil Bilgisi Çalışması ve İzleme Egzersizi

İngilizce ders notlarını paylaştığım yazı zincirinde kısa bir belgesel izlemek ve İngilizce dil bilgisi çalışmak oldukça iştah açıcı. Akıcı bir İngilizce için temelden sağlam olmak zorundayız. Bu yüzden hem dil bilgisi hem de İngilizce terimlere aşina olmak zorundayız.

Kurs eğitimleri 2.Seviye (Elementary) olduğu için genel olarak alt yapıya sahip olduğumuz varsayılmaktadır. İngilizce dil bilgisi kuralları ve İngilizce zamanlara fazla değinilmeyecektir. Sadece ders esnasında bazı hatırlatmalar yapılacak ve özet bilgiler verilecektir. Kurs süresince biz de ders hocasını takip ediyor ve aynı İngilizce ders içeriklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bu derste kısa bir hatırlatma olarak grammer özet anlatılacak ve ardından “10 Strange Sea Creatures Ever Seen” adlı kısa belgeseli izleyeceğiz.

Grammer Hatırlatma

Present/Past/Future/Present Continuous Tense (Geniş/Geçmiş/Gelecek/Şimdiki Zaman)

am/is/are  was/were/Verb2 am going to beis going to be

are going to be

will be

is beingare being 

BE=OLMAK Bu fiil eylem bildiren fiildir ve zamanlara göre yardımcı fiil olarak kullanılmaktadır. Şimdi cümleler kurmaya çalışalım ve örnekler verelim. Siz de tüm zamanları deneyin. Geçmiş zaman kullanırkan Verb2(Fiilin ikinci haliyle) kullanabilirsiniz. 

I am Yasin. I like this English Course.

There is a big ball in the garden. The cat plays with it everyday.

We are well persons. We love our neighbours and friends.

He said me “Hello”. 

We will learn English to speak well with tourists. We are going to talk with tourists.

I am writing a letter now, i  have a penpal from Deutsland. We are sending letters to each other every month.

Zamanlara kısa bir giriş yaptıktan sonra kısa belgesel videomuzu izleyelim.

10 Strange Sea Creatures Ever Seen (Şimdiye Kadar Görülen 10 Tuhaf Deniz Yaratığı)

İngilizce anlatımlı ve ingilizce altyazılı belgeseli izlerken, cümleleri anlamadan geçmiyoruz. Cümleler anlaşılabilir seviyede. Bununla birlikte bazı cümlelerde hatalı çeviri yapıldığını da göreceksiniz. Bu belgesel ile amacımız genel olarak cümle çeviri ve anlama yeteneğimizi geliştirmek. Hem speaking hem listenin yapmış olacağız. Bu da farkındalığımızı arttırmak için güzel bir yöntem. Bilmediğiniz kelimeleri mutlaka not edip sözlükten araştırın. Belgesel 5 dakika 16 saniyedir.

Youtube Adresi: https://www.youtube.com/watch?v=klPK3VvYcDg

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz