Bu test içeriğinde, 12. Sınıf Tarih TEST 6 – Millî Mücadele – 4 yer almaktadır. Test 12 sorudan oluşmakta olup her bir soru için 60 saniye zaman verilmiştir. Son zamanlarda sitemizde test çözen öğrencilere bir kaç önemli tavsiyede bulunmak istiyoruz. Arkadaşlar burada çözmüş olduğunuz testler, gireceğiniz önemli sınavlar öncesi sizi en iyi hazırlayacak ders çalışma yöntemidir. Özellikle Online test çözme konusunda kendinizi alıştırmalısınız.

Göreceksiniz ki sitemizde ki testleri çözdükçe gireceğiniz reel yani gerçek sınavlarda başarı oranınız artacaktır. Sitemizde yayınlanan her test ve test içeriği özenle sizin için seçilmiş, uzman öğretmenlerimiz tarafından kontrol edilip yayınlanmaktadır.

Aşağıda ki testi çözmeden önce lütfen sitemizi bilgisayarınız, tabletiniz ya da cep telefonunuzun tarayıcısında bulunan ”Sık kullanılanlar” bölümüne online test sitesi olarak kaydediniz. Bu sayede sitemize sıklıkla giriş yaparak test çözebilirsiniz. Haydi 12. Sınıf Tarih Milli Mücadele Testini çözelim.

NOT: Dilerseniz bu testi çözdükten sonra diğer 12. Sınıf Tarih Testlerine göz atabilirsiniz. Teste başlamadan önce Çarpanlar ve katlar ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıda ki videoyu izleyebilirsiniz.

12. Sınıf Tarih TEST 6 - Millî Mücadele - 4

12. Sınıf Tarih TEST 6 – Millî Mücadele – 4

1 Yorum

  1. Bu ülkenin nasıl kurtulduğunu nerelerden nerelere geldiğini oturup bir düşünün, Atatürk olmasaydı olmazdık lafı işte tam bu durum için söylenmiş bir durum. Her attığı adımı düşünerek getirisini bilerek atmış. Bu büyük insanın hakkını nasıl ödeyeceğiz bilemiyorum. Onun kurduğu ülküde çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için elimizden geleni yapacağız. Tarih de en sevdiğim konu milli mücadele dönemidir. Test için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz