oks genel foto

ALES Çözümlü Sorular

Yılda iki kez yapılan ALES için birbirinden güzel çözümlü ALES test soruları, hazırlık çalışması hepsi bir arada. Okulsayfam sitesi tarafından sizin için derlenen Sözel, sayısal, sayısal mantık ve sözel mantık soruları yaprak testler halinde. ALES test soruları ve cevapları yer almaktadır. ALES yaprak testler. Çözümlü sınav soruları ve çözümlü yaprak testler. Soru bankası bulunmaktadır. Sınava hazırlanmak için mükemmel bir soru bankası. Arayıpta bulamayacağınız eşsiz kaynak. Ayrıca sayfanın en altında ALES ile  ilgili bilmeniz gerekenler yer almaktadır. Aynı soruları DGS’ye (Dikey Geçis Sınavı) girecek adaylar da çözebilirler. DGS ile ALES konuları aynıdır.

Özellikle sayısal mantık ve sözel mantık soruları sınava girenleri zorlamaktadır. Üstüne bir de zaman mefhumu eklenince sınav çetin geçiyor. Okulsayfam olarak ALES sınavının üstesinden gelebilmeniz için konu anlatımlı kitap ve soru bankası niteliğinde kaynaklar da ilerleyen günlerde tedarik edilmeye, siteye eklenmeye çalışılacaktır. Siteyi takip etmeye devam edin. Şimdilik yaprak testleri çözerek işe başlayabilirsiniz. Yaprak testlerin alt kısmında cevap anahtarları yer almaktadır. Sorularınızı çözdükten sonra her sayfanın altında yer alan cevap anahtarlarına bakmayı unutmayın. Okulsayfam web sitemizi takip etmeye devam ederek güncel kaynaklardan yararlanabilirsiniz.

“Sayısal Mantık” ve “Sözel Mantık” sorularının cevapları çözümlü olarak yer almaktadır. Çözümlere bakarak mantık soruları yönünden kendinizi oldukça geliştirebilirsiniz.

2006 ve sonrası tüm ALES sorularını görüntülemek istiyorsanız BU ADRESTE yer alan konua mutlaka göz atın. Çıkmış ALES sorularını çözmek yüksek tecrübe kazandırıyor.

ALES Sayısal Yaprak Test ve Cevap Anahtarı

Matematik sorularını online olarak keyifli biçimde çözebileceğiniz güzel bir site. Seçtiğiniz kategoriye göre başarı yüzdenizi görebileceksiniz. Şimdiden başarılar.

matematik test soruları için tıklayınız

ALES Sözel Yaprak Test ve Cevap Anahtarı

Sözel konularının tümü yer almaktadır. Her bir test yaklaşık 16 sorudan oluşmaktadır. Her testin cevap anahtarı altında yer almaktadır.  DGS sınavına girecek adaylar da aynı soruları çözebilirler.

sözel test soruları için tıklayınız

ALES Sayısal Mantık Yaprak Test ve Cevap Anahtarı

Sayısal Mantık konularının tümü yer almaktadır. Çözümleriyle birlikte verilmiştir. 

sayısal mantık çözümlü test soruları için tıklayınız

ALES Sözel Mantık Yaprak Test ve Cevap Anahtarı

Sözel Mantık konuları yer almaktadır. Online olarak soruları cevaplayabileceğiniz ve alternatif olarak bilgisayarınıza indirerek çözebileceğiniz sorular ekledim.

sözel mantık çözümlü test soruları 1
sözel mantık çözümlü test soruları 2

okulsayfam.com


Diğer faydalı konular:

Yüksek Lisans Tecrübelerim

Tezli mi Tezsiz Mi Yüksek Lisans Yapmalıyım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz